UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент сповістив про виконання Україною 11-го пункту мінського протоколу де-факто

11-й пункт, за фактом, виконаний: конституційний процес запущений, закон про особливості місцевого самоврядування прийнято, і там чітко виписані позиції, і Україна виконала свої зобов'язання

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна де-факто виконала 11-й пункт Мінського протоколу.

Про це він розповів в інтерв'ю телеканалу ICTV, коментуючи інформацію про те, що закон про особливості місцевого самоврядування набуде чинності тільки після виконання протилежного боку 10 пунктів Мінського протоколу, і тільки тоді 11-й, де прописана дата - до кінця 2015-го року, почне діяти.

"Зобов'язання української сторони - прийняти зміни в Конституцію. Ми йдемо з випередженням графіка. 11-й пункт (протоколу) де-факто виконано: ми запустили конституційний процес, закон про особливості місцевого самоврядування прийнято, і там чітко виписані позиції, і Україна виконала свої зобов'язання", - заявив Порошенко.

"А ось Росія на сьогоднішній день мала б почати виконувати зобов'язання, які були прив'язані до цього, тому що там є термін - до кінця (2015-го) року, Росія повинна вивести незаконні збройні формування, закрити кордон і повернути контроль над кордоном українській стороні", - підкреслив президент.

При цьому він додав, що не сумнівається, що окуповані території повернуться до складу України.

"Як тільки контроль буде повернуто, міжнародна коаліція, скориставшись усіма можливостями, зробить все можливе, зробить все, щоб іноземні війська були виведені з території України, - не сумніваюся, що ці, окуповані зараз, території повернуться під український прапор" .

Порошенко також нагадав, що закон про особливості місцевого самоврядування вступить в силу тільки тоді, коли будуть виконані всі пункти мінського протоколу і будуть проведені місцеві вибори.

Читайте також: Порошенко розповів про результати мінських угод

11-й пункт Мінських угод, який передбачає проведення конституційної реформи в Україні до кінця 2015 року з урахуванням особливостей районів Донецької та Луганської областей, є єдиним пунктом угод, де є чіткі терміни виконання. І саме це стало аргументом, з допомогою якого Брюссель, Берлін, Вашингтон і Москва змогли змусити Київ виконувати його, не чекаючи, поки будуть виконані інші вимоги, які не містять посилань на дати.

Про це в статті Конституційний процес. За що збирається голосувати Верховна Рада ZN.UA пише: Сергій Рахманін, аналізуючи норму спрямований до Конституційного Суду законопроекту "Про внесення змін до Конституції", що стосується неконтрольованих Києвом територій Донбасу.

Рахманін також зазначав у статті "Конституляція?", що Захід намагається змусити Київ провести вибори в окупованому Донбасі. Європа, а з недавніх пір і Сполучені Штати, не бачать в осяжному майбутньому іншого виходу із ситуації, ніж той, який запропоновано Мінськими угодами. У конституційній децентралізації вони бачать шлях локалізації, замороження конфлікту, що дозволить на деякий час звільнитися від головного болю з приводу України, впевнений автор.

При цьому ряд депутатів стверджують, що заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд "продавила" внесення змін "особливого статусу" Донбасу.

Примітно, що тиску США і ЄС щодо України передувало зближення поз ицій Заходу з Росією щодо іранського питання. Іранська угода була укладена напередодні, і президент США Барак Обама подякував путіну за сприяння в цьому питанні. Як вважають деякі політологи, Штати тепер відчувають себе зобов'язаними Росії і Путіну.