Президент Євроради Шарль Мішель прокоментував слова прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля про те, що Україна може вступити в ЄС протягом двох років. Під час інтерв'ю "Суспільному" він не назвав такий варіант нереальним, пояснивши, що для цього потрібно.
"Я не кажу, що це нереально. Якщо з українського боку буде сильна політична воля до прискорення, якщо буде впевненість, яку я відчуваю, для того, щоб впроваджувати необхідні реформи, це можливо прискорити, - зазначає Мішель. - Коли ми вирішили надати Україні кандидатство в ЄС, я пам'ятаю, що за кілька тижнів до того, як ми прийняли це рішення, хтось вагався, хтось ставився песимістично. Та нам це вдалося, ви змогли нарешті швидко отримати статус кандидата, порівняно з тим, як це робиться, зазвичай, з боку ЄС".
Президент Євроради зазначив, що зараз ЄС та Україна повинні зосередитися на необхідних зусиллях з обох сторін.
"Це пункт перший. Пункт другий — це очікування початку переговорів, що є важливим кроком. Також важливо використовувати інструменти, які ми вже маємо. Наприклад, я хотів би, щоб ми прискорили процес спільного роумінгу для того, щоб з'єднати Україну з ЄС. Я хотів би, щоб ми прискорили зусилля для поступової інтеграції України в єдиний ринок. Я хочу, щоб ми доклали більше зусиль для того, щоб з'єднати інфраструктуру на основі принципу: "давайте будемо конкретними, давайте будемо оперативними". І українська влада знає, що у них є багато друзів в ЄС, які щиро бажають допомогти вам прискорити цей процес", - зазначив Мішель.
Нагадаємо, що нещодавно прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може стати членом ЄС вже протягом двох років. За його підрахунками, вже у 2023-му повинна стартувати попередня стадія перемовин.
Та схоже, що в Європі не поділяють таких амбітних планів Києва. Вже наступного дня в Euractiv опублікували прогноз щодо саміту Україна-ЄС, який сьогодні відбудеться в Києві, в якому зазначили, що навряд чи в рамках цього заходу буде прийнято рішення про швидкий вступ нашої держави. Видання Financial Times також пише про те, що країни ЄС просять Брюссель не роздмухувати нереалістичні очікування України. Там хочуть, аби у Києві нарешті зрозуміти, що пришвидшеного вступу не буде.
Про те, як експерти оцінюють виконання семи рекомендацій Єврокомісії для вступу нашої держави в ЄС, читайте в статті Маріанни Фахурдінової "Поступ, але не у всіх сферах: як Україна впроваджує єврореформи".
Про те, чи готові у Києві звітувати про виконання цих рекомендацій, та про що будуть говорити на саміті Україна-ЄС, читайте в інтерв'ю редакторки ZN.UA Тетяни Силіної з віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною.