UA / RU
Підтримати ZN.ua

Позачергова сесія ВР відбудеться 20 липня: Арахамія назвав причину

Він пояснив, що є постанови, які потрібно провалити. 

Вже цього вівторка, 20 липня, повинна відбутися позачергова сесія ВР. Депутати хочуть розблокувати підписання законів про судову реформу, повідомляє глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, передає "Інтерфакс Україна"

"У вівторок ми будемо робити позачергову сесію. Ті славні проекти законів про реформу правосуддя, яку вся країна чекає... Знову-таки, Юлія Володимирівна (Тимошенко – ред.)... заблокувала за допомогою постанов і фактично ці закони не можна зараз підписувати, щоб вони далі вступали в силу, - розповів Арахамія. - Тому ми зберемося у вівторок маленьким складом, оскільки там не потрібно голосувати "за", а потрібно провалити ці постанови".

Глава ВРУ Дмитро Разумков, попри таку інформацію, ще не підписав розпорядження про проведення позачергової сесії. Він вважає, що лист із проханням щодо неї надійде в понеділок.

Разумков також розповів, що під час цієї сесії парламентарі повинні розглянути проєкти постанов, які заблокували підписання законопроектів

Усі вони стосуються судової реформи. Також на порядку денному буде  законопроект №3822 - про реформування підприємств ОПК.

"Це позачергове засідання буде присвячене виключно питанням, пов'язаним з відхиленням цих проєктів постанов, або, може, хтось підтримає. Додатково я поки не знаю, що ще може бути винесено", – додав спікер.

Читайте також: Судова реформа: суддівський корпус зможе повноцінно оновитися лише за кілька років

Президент Володимир Зеленський вніс законопроєкт №5068 до Верховної Ради в лютому, виконуючи програму співпраці України з МВФ, одним з ключових умов якого є судова реформа. У першому читанні Верховна Рада ухвалила законопроєкт у травні.

США і Євросоюз висловилися за посилення ролі міжнародних експертів.

Зазначимо, що Венеціанська комісія вказала на слабкі місця законопроєкту Зеленського про перезапуск ВРП. Комісія рекомендувала українським депутатам посилити та зробити вирішальною роль міжнародних експертів в процесі відбору майбутніх членів ВРП та перевірки на добропорядність нинішнього його складу. У Венеціанській комісії наполягають на тому, щоб вирішальний вплив на рішення Етичної комісії  мали не українські судді, а експерти, номіновані міжнародними партнерами України.

Детальніше про можливі варіанти розвитку подій після остаточного ухвалення законів щодо ВККС та ВРП читайте у статті Ірини Шиби та Михайла Жернакова “Суд іде: коли запрацює судова реформа, і що може піти не так”.