Питання Сирії або Північної Кореї не може замінити запитання України, яка сьогодні бореться за демократичні цінності всього світу, заявив президент Петро Порошенко в Нью-Йорку на конференції "Глобальна ініціатива Клінтона". Про це повідомив прес-секретар глави держави на сторінці в Twitter.
У ході виступу Порошенко зазначив, що Україна потребує "сильної трансатлантичної єдності".
"Нам потрібна солідарність з Україною", - зазначив він.
Президент також підкреслив, що "Будапештський меморандум не працює, хоча Україна відмовилася від третього у світі ядерного арсеналу".
За словами Порошенка, Україна, незважаючи на агресію на сході, продовжує шлях реформування.
"Ми вже досягли прогресу конституційної реформи, а саме - до децентралізації", - заявив Порошенко.
"Агресія (РФ) не повинна зупинити реформи. Ми вже зробили багато важливих реформ, які раніше не здійснювалися", - сказав президент.
Питання Сирії чи Північної Кореї не може замінити харчування України, яка сьогодні бореться за демократичні цінності усього світу -Порошенко
- Svyatoslav Tsegolko (@STsegolko) 27 вересня 2015
Минулого тижня колишній радник президента Росії Володимира Путіна Андрій Ілларіонов спрогнозував союз США і РФ щодо "сирійського питання" і скасування санкцій.
"Все, чим зайняті тепер західні лідери – необхідність переговорів з Асадом. Яка Україна, про що це?!", - заявив він.
Ілларіонов також впевнений, що "з нового цінного союзника гарантується зняття (як мінімум, пом'якшення) всіх санкцій до кінця поточного року, або, в крайньому разі, на початку наступного".
Крім того, розвідувально-аналітичне агентство Stratfor прийшло до висновку, що Москві потрібна Сирія заради переговорів з США про майбутнє України і зняття санкцій.
Росія зацікавлена в створенні основи для операції з приводу майбутнього України, а також створення атмосфери, в якій Захід зніме санкцій. РФ знає, що це не може відбутися відразу, але Москва зацікавлена в досягненні своїх цілей у найближчих року-двох.
Агентство Bloomberg також писало, що Путін в Сирії хоче "виторгувати" у Заходу право впливати на Україну. Російський президент не намагається використовувати Сирію для відволікання, він хоче перетворити її на свій "козир" в суперечці із Заходом.
Альона Гетьманчук в статті Берлін сказав: "На вибори!" DT.UA пише, що Захід поглинений боротьбою з ісламістами і міграційним кризою, і Україна почувається забутою. При цьому Захід продовжує вимагати від Києва реформ, вважаючи, що він поки не виправдав наданої допомоги.