UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко заявив, що питання Сирії не замінить питання України

Глава держави також нагадав, що незважаючи на відмову України від ядерної зброї, Будапештський меморандум не працює.

Питання Сирії або Північної Кореї не може замінити запитання України, яка сьогодні бореться за демократичні цінності всього світу, заявив президент Петро Порошенко в Нью-Йорку на конференції "Глобальна ініціатива Клінтона". Про це повідомив прес-секретар глави держави на сторінці в Twitter.

У ході виступу Порошенко зазначив, що Україна потребує "сильної трансатлантичної єдності".

"Нам потрібна солідарність з Україною", - зазначив він.

Президент також підкреслив, що "Будапештський меморандум не працює, хоча Україна відмовилася від третього у світі ядерного арсеналу".

За словами Порошенка, Україна, незважаючи на агресію на сході, продовжує шлях реформування.

"Ми вже досягли прогресу конституційної реформи, а саме - до децентралізації", - заявив Порошенко.

"Агресія (РФ) не повинна зупинити реформи. Ми вже зробили багато важливих реформ, які раніше не здійснювалися", - сказав президент.

Питання Сирії чи Північної Кореї не може замінити харчування України, яка сьогодні бореться за демократичні цінності усього світу -Порошенко

- Svyatoslav Tsegolko (@STsegolko) 27 вересня 2015

Читайте також: Путін може привезти на Генасамблею ООН власний варіант "перезавантаження" - The Independent

Минулого тижня колишній радник президента Росії Володимира Путіна Андрій Ілларіонов спрогнозував союз США і РФ щодо "сирійського питання" і скасування санкцій.

"Все, чим зайняті тепер західні лідери – необхідність переговорів з Асадом. Яка Україна, про що це?!", - заявив він.

Ілларіонов також впевнений, що "з нового цінного союзника гарантується зняття (як мінімум, пом'якшення) всіх санкцій до кінця поточного року, або, в крайньому разі, на початку наступного".

Крім того, розвідувально-аналітичне агентство Stratfor прийшло до висновку, що Москві потрібна Сирія заради переговорів з США про майбутнє України і зняття санкцій.

Росія зацікавлена в створенні основи для операції з приводу майбутнього України, а також створення атмосфери, в якій Захід зніме санкцій. РФ знає, що це не може відбутися відразу, але Москва зацікавлена в досягненні своїх цілей у найближчих року-двох.

Агентство Bloomberg також писало, що Путін в Сирії хоче "виторгувати" у Заходу право впливати на Україну. Російський президент не намагається використовувати Сирію для відволікання, він хоче перетворити її на свій "козир" в суперечці із Заходом.

Альона Гетьманчук в статті Берлін сказав: "На вибори!" DT.UA пише, що Захід поглинений боротьбою з ісламістами і міграційним кризою, і Україна почувається забутою. При цьому Захід продовжує вимагати від Києва реформ, вважаючи, що він поки не виправдав наданої допомоги.