UA / RU
Підтримати ZN.ua

Подвійне громадянство має бути – Шмигаль

При цьому прем'єр звернув увагу, що не повинно бути подвійного громадянства з країною агресором.

Подвійне громадянство в Україні має бути, заявив під час пресконференції прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він вважає, що подвійне громадянство - це ознака цивілізованої країни.

«Подвійне громадянство - це ознака цивілізованих країн. У багатьох цивілізованих країнах це звичайна норма... Подвійне громадянство має бути. Це нас підсилить», - заявив Шмигаль.

За словами прем'єра, за кордоном живе багато етнічних українців, багато з яких хотіли б отримати українське громадянство. Водночас Шмигаль заявив про те, що категорично проти подвійного громадянства з країною-агресором.

Читайте також: Відомий український олімпійський чемпіон пригрозив змінити громадянство

Раніше президент Володимир Зеленський заявив про те, що підтримує подвійне громадянство в Україні. Однак, він зазначив, що в той час, коли на окупованих українських територіях Росія проводить паспортизацію, питання подвійного громадянства є дуже складним.

Зазначимо, у Верховній Раді ще два роки тому зареєстрували президентський законопроєкт про подвійне громадянство. Однак у травні 2020 року розгляд документу відклали.

Єдиної думки щодо подвійного громадянства немає ані в українському суспільстві, ані у владі. Так, перший віцеспікер ВР Руслан Стефанчук вважає, що введення в Україні подвійного громадянства об'єднає її громадян за кордоном, а міністр закордонних справ Дмитро Кулеба – що подвійне громадянство потрібне, але не з країною-агресором.

Зараз Україна формально не визнає подвійного громадянства, але фактично не забороняє його. Крім того, досі відсутній спеціальний правовий механізм щодо регулювання процедури втрати громадянства України. 

Так, у травні президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО, яким позбавив громадянства Вадима Альперіна, Араїка Амірханяна та Олександра Єрімічука. А 23 липня так само ввів у дію рішення РНБО щодо протидії подвійному громадянству чиновників. Як знайти логіку в алогічних діях влади, читайте у статті Івана Герасименка «Подвійні стандарти для подвійного громадянства» у ZN.UA. 

Про нюанси президентського законопроєкту щодо громадянства, розгляд якого відклали, читайте у статті Інни Ведернікової «Подвійне громадянство: стежте за руками».