UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після візиту Зеленського до Вашингтону в України буде розуміння американського бачення «Мінська» – Резніков

Послідовність виконання угод - улюблений інструмент Кремля для затягування переговорів.

Росія, яка тривалий час виступала проти розширення нормандського формату, після саміту в Женеві «змінила думку» і тепер «руками» своїх донецьких і луганських маріонеток намагається домогтися приєднання до Норманді Сполучених Штатів

Україна до розширення формату готова (але не за рахунок маріонеток Кремля, на що розраховують в Москві, ратуючи за формат «Норманді плюс США» - ред.) і вважає приєднання Вашингтона до переговорів «розумним і справедливим», каже віцепрем'єр-міністр України і член української делегації на переговорах щодо Донбасу Олексій Резніков.

Поки що незрозуміло, яким порядок виконання Мінських домовленостей бачать на берегах Потомаку. Про те, чи варто Україні очікувати ще й американських «кластерів», у яких «Мінськ» по своїх поличках розкладе ще і Вашингтон, редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Силіна розмовляла з віцепрем'єр-міністром Резніковим.

«Вважаю, що найголовніший сигнал для нас — це запрошення Володимира Зеленського після телефонної розмови президентів України та США відвідати Вашингтон із візитом. І головна розмова відбудеться саме там. Під час неї, у тому числі, обговорюватиметься й розуміння американцями мінських домовленостей, понад те, я думаю, ці домовленості будуть їм обов'язково детально роз'яснені. І тоді ми точно знатимемо, що та як саме розуміє американська сторона. До кінця липня, до речі, не так уже багато часу залишилося», - зазначає він.

Про таємниці листування кремлівських міньйонів із Москвою, можливу участь американців у переговорах і строки виборів у Донбасі читайте в інтерв'ю Олексія Резнікова Тетяні Силіній «Присутність «зайчиків» із «ДНР/ЛНР» на зустрічі «нормандської четвірки» і США абсолютно виключена» у ZN.UA.

Читайте також: Посол Німеччини про Мінські угоди: "Є проблеми, які не можна вирішити"

Експлейнер ZN.UA

Послідовність реалізації Мінських угод часто використовується Кремлем як інструмент затягування переговорів. Москва наполягає не першочерговості виконання політичного блоку, проведенні виборів в ОРДЛО, амністії бойовиків.

Україна ж наголошує: першим має бути безпековий блок, що передбачає виведення з Донбасу окупаційних військ і повернення Києву контролю над ділянкою українсько-російського кордону. Вільні та демократичні вибори під дулом автомата не проводяться.

Окупувавши частину Донецької і Луганської областей в 2014 році, Росія робила все можливе для того, щоб ментально, економічно і політично зробити їх частиною «русского мира». «Опромінені» пропагандою, відірвані від України райони Кремль планує «повернути», попередньо домігшись для них особливого статусу і всіляких преференцій, що дозволить надійно «вакцинувати» Україну від будь-яких спроб стати частиною вільної Європи, вступити у ЄС і НАТО.

Раніше голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна спільно з Німеччиною і Францією розробила план відновлення миру в Донбасі. Ідея полягала у тому, щоб розбити «Комплексу заходів з виконання мінських угод» на 11 кластерів і передати їх ТКГ для розробки «дорожньої карти» врегулювання конфлікту.