В рамках п’ятого «Українського ланчу» в Мюнхені, запланованого на 19 лютого, обговорюватимуться питання безпеки України та її наслідків для Європи й міжнародного порядку. Ялтинська безпекова стратегія та Фонд Віктора Пінчука організували захід з нагоди Мюнхенської конференції.
Вказано, що головна редакторка журналу The Economist Занні Мінтон Беддос стане модераторкою дискусії, в якій візьмуть участь історикиня й постійна авторка The Atlantic Енн Епплбаум, голова МЗС Швеції Анн Лінде, ексміністр оборони США генерала Джеймс Меттіс та колишній директор Центрального розвідувального управління США генерал Девід Петреус.
Також серед учасників:
- заслужений член CEPA та колишній спецпредставник США в Україні Курт Волкер;
- міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі;
- голова Мюнхенської конференції з безпеки, член наглядової ради YES Вольфганг Ішингер;
- міністр закордонних справ Королівства Данія Йеппе Кофод;
- волонтерка «Армія SOS», ветеранка російсько-української війни Аліна Михайлова;
- голова програми Першінга, Центр аналізу європейської політики, колишній командувач армії США в Європі Бен Ходжес;
- міністр оборони Швеції Петер Хультквіст.
Серед попередніх учасників «Українського ланчу»:
- президент України Володимир Зеленський;
- державний діяч США, ексочільник Пентагону та Центрального розвідувального управління Роберт Гейтс;
- заступник генсекретаря НАТО Мірча Джоане;
- експрезидентка Естонії Керсті Кальюлайд;
- спецпредставник ЄС із західних Балкан Мирослав Лайчак;
- прем’єр-міністр Албанії Еді Рама;
- віцепрем’єрка Канади Христя Фріланд;
- американський дипломат і публіцист Річард Хаас.
Початок «Українського ланчу» в Мюнхені заплановано на 14:30.
Нагадаємо, президента України Володимира Зеленського запросили на Мюнхенську конференцію з безпеки. На конференції очікується загалом 35 голів держав і урядів і близько 100 міністрів. Зазначимо, що російський президент Владімір Путін відмовився від участі в Мюнхенській конференції.
Конференція була заснована у 1962 році і традиційно проводиться щорічно. У заході зазвичай беруть участь десятки глав держав та урядів, лідерів бізнесу, фахівців з безпеки та дипломатів, які обговорюють трансатлантичну, а також зовнішню та оборонну політику. Цього року конференція проходитиме 18-20 лютого в готелі Bayerischer Hof.
Зазначимо, що згідно з соціологічним дослідженням «Як Захід сприймає Україну і що Захід очікує від України», Українську державу на Заході сприймають як фундаментально демократичну, Росію — як фундаментально недемократичну. При цьому населення найбільш впливових партнерів нашої країни в НАТО та ЄС – США, Канади, Британії, Німеччини, Франції та Польщі – схильне більше довіряти Україні, ніж РФ.
Також опитування показало, що Європейці хотіли б бачити Україну в ЄС у наступній хвилі розширення. Своєю чергою американці та поляки найбільше хочуть бачити Україну в НАТО.
Наскільки важливо для європейців та американців підтримувати Україну? Чи згодні вони надіслати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи бажають бачити Україну в ЄС та НАТО? Відповіді на ці та інші питання дало велике соціологічне дослідження, проведене в США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті «Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах».