UA / RU
Підтримати ZN.ua

Переговори Зеленського із Байденом: основні теми

Глави держав обговорили напруженість навколо кордонів України та розблокування мирного процесу.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову із президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом.

Про це повідомляє пресслужба президента.

Ключовим питанням переговорів стала ситуація з безпекою навколо України та активізація мирного врегулювання воєнного конфлікту.

Між президентами відбувся обмін оцінками щодо перебігу та результатів переговорів лідерів США та РФ.

"Глава української держави подякував Джозефу Байдену за послідовну, тверду та рішучу підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави та підтвердив непохитний настрій на пошук шляхів до миру на Донбасі", — йдеться у повідомленні.

Зеленський наголосив, що має чіткі пропозиції щодо розблокування мирного процесу і готовий обговорювати ці пропозиції у різних форматах.

Зеленський також обговорив питання енергетичної безпеки України та нагадав, що в Україні "Північний потік – 2" розглядають виключно через призму гарантій безпеки, а просування цього проекту позбавляє Україну ключового чинника стримування російської агресії.

У зв'язку з цим було обговорено конкретні кроки, які можуть бути здійснені для посилення енергетичної стійкості України.

Читайте також: Після саміту Байден-Путін: Україна чи "Північний потік-2" – Rzeczpospolita

Під час розмови Зеленський представив бачення імплементації Мінських угод, повідомив заступник глави Офісу президента Андрій Сибіга в ефірі програми "Право на владу".

"Українська сторона представила наше бачення подальших кроків імплементації Мінських угод, що базуються на українському національному інтересі", - повідомив Сибіга.

Сибіга також сказав, що "розмова між президентами була продуктивною, предметною, наповненою змістом".

Також заступник голови ВП заявив, що Зеленський готовий до прямих переговорів із президентом РФ Володимиром Путіним.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Байден у розмові із Зеленським підтвердив плани США щодо надання допомоги, щоб Україна "могла дати відсіч у будь-який час", повідомив голова ВП Андрій Єрмак в ефірі ток-шоу "Право на владу".

У сучасних обставинах відбувається випробування стратегічного партнерства України і США на міцність: реальною загрозою чергової російської навали, коли цілком очевидно, що Путін і російська дипломатія виробили імунітет до заяв про "рішучу підтримку" і "серйозну стурбованість". Детальніше - у статті Олега Шамшура "Ворог біля воріт: хто і як може зупинити Путіна" в ZN.UA.

Олексій Іжак у статті "Байден і Путін розійшлися по кутах. Чого очікувати Україні" робить висновок, що нових західних санкцій, які б підштовхували РФ йти на поступки в рамках дипломатичного врегулювання, не буде.