UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Перебуваю в Україні»: оголошений в розшук Вовк готовий прийти на допит в НАБУ

Підозри суддям ОАСК досі не вручили, прокуратура й апарат суду грають ними в пінг-понг.

Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк прокоментував інформацію НАБУ про своє оголошення в розшук.

«Я перебуваю в Україні, ні від кого не ховаюся, адресу суду, вважаю, в НАБУ ще не забули. (Звичайно, не забули, раз на рік заходять обов'язково). Я, як законослухняний громадянин, готовий прийти на допит в порядку, передбаченому КПК », - пише Вовк у Facebook.

За його словами, він та чотири колеги - Володимир Келеберда, Ігор Качура, Микола Сірош та Ігор Погрібніченко - готові співпрацювати зі слідством у справі про можливе захоплення державної влади, але не отримали підозр.

11 серпня в апараті суду повідомили, що повернули підозри суддям Офісу генерального прокурора. Згодом у САП заявили, що повторно вислали підозри в суд.

«Як вчать на юридичному факультеті - немає підозри, немає процесуального статусу. Ані я, ані мої колеги не є підозрюваними у справі, а проведення слідчих дій з нами в такому статусі, як і застосування будь-яких кримінально-процесуальних заходів, очевидно, свідчить про порушення Закону з боку НАБУ », - додав Вовк.

Очільник ОАСК стверджує, що інші співробітники суду на допитах в бюро були, але їх перенесли на 18 серпня. За даними ZN.UA, заступник голови суду Євген Аблов ходить на допити і не ховається від слідства.

Вовк заявив, що оголошені в розшук судді «продовжують спокійно виконувати свої обов'язки» і знаходяться на робочих місцях. А дії НАБУ розцінюють як втручання в діяльність суддів і готують заяви до правоохоронних органів.

У своєму дописі голова суду підкреслено дистанціювався від команди п'ятого президента Петра Порошенка, з якою у нього не склалися суспільні відносини.

«А взагалі, нинішня ситуація, в загальних рисах, мені нагадує кампанію проти ОАСК, де так добре проглядалися вуха п'ятого президента, який віртуозно керував головним корупціонером НАБУ», - резюмував він.

Читайте також: Рішення судді Вовка забрати справу ОАСК у НАБУ оскаржили в суді

Нагадаємо, 3 серпня ВАКС обрав запобіжний захід одному з фігурантів справи, голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Таке рішення показало, що підозри щодо суддів ОАСК обґрунтовані, і їх можна судити. 17 липня НАБУ оголосило підозру в створенні злочинної організації і захопленні влади Павлу Вовку і ще п'ятьом суддям. Підозри засновані на вивченні записів розмов в кабінеті Вовка, частина яких була опублікована в 2019 році

Виняткові повноваження ОАСК дають цьому суду право розглядати справи, що стосуються позовів проти центральних органів влади, а під час розгляду - практично блокувати будь-які дії держави. У поєднанні з корупційною мережею і зв'язками голови ОАСК в судах іншої юрисдикції, зокрема Конституційному, ця історія, на думку детективів НАБУ, безпосередньо пов'язана з національною безпекою.

Зараз справа гальмується Офісом генерального прокурора: прокурори сформованої Венедіктовою групи не можуть звертатися до ВРП для відсторонення Вовка і Ко від посад, а сама Венедіктова і її заступники підписувати подання відмовляється. За даними медіа, за прямою вказівкою Зеленського. А Печерський суд Києва зобов'язав Венедіктову забрати в НАБУ цю справу.

Про причини конфронтації судової влади і НАБУ, використанні постмайданною владою подвійних стандартів при реформуванні судової системи та суть «плівок Вовка» читайте в матеріалі Інни Ведерникової «Вовки. По сліду НАБУ-2» і в першій частині матеріалу.