Партія "Опозиційний блок" розпочала збір підписів під зверненням до Конституційного суду для скасування закону "Про освіту".
Як повідомляє прес-служба партії, для подання в Конституційний суд необхідні підписи 45 народних депутатів. У партії сподіваються зібрати підписи протягом тижня.
Депутати партії "Опозиційний блок" стверджують, що мовна стаття закону №7 суперечить ст. 8 Європейської хартії регіональних мов і мов меншин.
"Це також порушення ст. 53 Конституції України, яка гарантує громадянам, які належать до національних меншин, право навчання рідною мовою", - йдеться в повідомленні.
Закон "Про освіту" опублікований у виданні Верховної Ради "Голос України" і набув чинності 28 вересня.
Згідно ст. 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову.
З 5-го класу діти будуть починати вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін. Для дітей, які зараз навчаються мовами нацменшин, передбачений перехідний період до 1 вересня 2020 року. Ці діти будуть отримувати середню освіту з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, які вивчаються українською мовою, а з 2020 року повинні перейти на навчання державною мовою.
Болгарія, Греція, Румунія і Угорщина закликали Україну не вводити в дію положення про освіту щодо мови навчання.
27 вересня Держдума Російської Федерації прийняла заяву у зв'язку прийнятим в Україні новим законом "Про освіту". "Підписаний президентом України Закон "Про освіту" стане актом етноциду російського народу на Україні", - йдеться в заяві.