Опозиційний блок в середу оголосив заяву, в якій вимагав від влади України виконати 3 в односторонньому порядку, тобто не чекаючи, поки ці угоди будуть виконані бойовиками в Донбасі.
"Опозиційний блок вважає, що саме Київ повинен взяти в свої руки ініціативу в питанні повного виконання Мінських угод...Опозиційний блок вимагає від української влади, незалежно від реалізації пунктів про припинення вогню і відведення озброєнь, приступити до виконання тих пунктів Мінських угод, які Україна може виконати в односторонньому порядку", - йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті політсили.
У заяві представники Опозиційного блоку також вимагають зняти економічну блокаду з Донбасу, надати окупованим територіям "особливий статус" і так далі.
"Надання неконтрольованим територіям особливого статусу і амністія, забезпечення доступу гуманітарної допомоги і відновлення торговельно-економічних зв'язків, відновлення всіх соціальних виплат на Донбасі і децентралізація для всієї України – починаючи з сьогоднішнього дня, ці пункти Мінських угод повинні стати порядком денним для всіх органів влади", - написав у блоці.
Нарешті, у заяві члени партії пригрозили центральній владі Гаазьким трибуналом.
"За продовження блокади Донбасу і блокування Мінських угод, що кожен день варто Україні нових людських жертв, лідери "коаліції війни" будуть нести відповідальність, аж до Гаазького трибуналу", - йдеться на сайті Опозиційного блоку.
Напередодні після чергових переговорів у "нормандському форматі" представники України, Франції, Німеччини і Росії знову висловили відданість виконанню Мінських угод. Також сторони домовилися про демілітаризацію Широкиного і відвід озброєнь калібром менше 100 мм. Минулий раз глави МЗС "нормандської четвірки" пообіцяли сприяти відведенню озброєнь ще в квітні 2015 року.
Примітно, що зі схожою до Опозиційного блоку пропозицією напередодні виступили представники ЄС. Як передавала "Європейська правда", ЄС почав вимагати від України спецстатус Донбасу до виконання бойовиками Мінських угод.
Як раніше повідомляло ZN.UA другий пакет Мінських угод було підписано в лютому 2015 року, в яких проведення виборів у Донбасі і Конституційна реформа в Україні значиться одним з останніх пунктів, у той час як припинення вогню і відведення важких озброєнь - першими. Як відомо, через кілька місяців після лютневих Мінських угод і майже рік після вересневих, пріоритетні пункти про припинення вогню так і не були виконані.
При цьому українська влада на чолі з президентом України Петром Порошенком наполягє, що почне прямий діалог з Донбасом тільки після "прозорих" виборів, що може відбутися після виконання інших пунктів Мінських угод.