UA / RU
Підтримати ZN.ua

Офіс президента спробує зірвати ще й конкурс на директора НАБУ — Шабунін

Повноваження Артема Ситника закінчуються уже в квітні.

Команда президента Володимира Зеленського спробує затягнути або нейтралізувати конкурс на обрання нового директора Національного антикорупційного бюро України, який має відбутись навесні 2022 року, за тією ж схемою, за якою вже понад рік перешкоджає обранню нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Про це в своїй статті для ZN.UA пише керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Нічого доброго не варто чекати й від конкурсу на нового директора НАБУ. … Ми вже зараз чекаємо атак Банкової на цей конкурс. Вектори таких атак варіюватимуться від послужливого ОАСКу до зусиль конвертної, вибачте — парламентської більшості», - зазначає експерт.

Повноваження чинного керівника НАБУ Артема Ситника спливають у квітні, відповідно процес відбору кандидатів на посаду мав би розпочатися вже в лютому.

І хоча у цьому випадку визначальний голос буде належати незалежним експертам, делегованим нашими міжнародними партнерами, команда Зеленського спробує зірвати і його.

«Якщо ж кадрову незалежність САП і НАБУ вдасться зберегти, то команда Зеленського спробує нейтралізувати загрозу від них в інший спосіб. Наприклад, законодавчо наділити генерального прокурора правом на власний розсуд передавати справи НАБУ/САП іншим органам», - прогнозує Шабунін.

Читайте також: Зеленський на зустрічі з Байденом погодився з необхідністю реформи СБУ і чесних конкурсів у НАБУ і САП

Нагадаємо, 24 грудня комісія з обрання керівника САП вдруге не змогла затвердити результати конкурсу, згідно з якими переміг детектив НАБУ Олександр Клименко. Фактично комісія відмовляється підтвердити власні бали, виставлені кандидатам під час співбесід. Причиною саботажу є бажання Банкової бачити у кріслі очільника САП лояльного прокурора Андрія Синюка, а не детектива Клименка, який керував розслідуванням щодо корупції заступника голови Офісу президента Олега Татарова.

Конкурс намагалися зірвати неодноразово: лояльні ОПУ члени комісії просили Офіс генпрокурора надати наявні документи; не приходили на засідання, щоб зірвати кворум; не давали голосів, потрібних для затвердження переможця.

Напередодні фінального етапу конкурсу ОАСК ухвалив рішення про скасування порядку роботи конкурсної комісії «у зв'язку зі змінами у законодавстві». Суддя Олексій Огурцов послався на неіснуючу норму закону, а також керувався лише однією редакцією закону від 2015 року, ігноруючи зміни.

Що буде із конкурсом на обрання керівника САП, чи справді Зеленський прагне реалізувати судову реформу та чому боротьба із корупцією – лише порожня обіцянка із уст глави держави читайте в матеріалі Віталія Шабуніна «Прогноз-2022: яких подій чекати на антикорупційному фронті», першого із циклу публікацій ZN.UA прогнозів життя країни на 2022 рік.