Представники різних парламентських фракцій та груп хочуть звільнити Данила Гетманцева з посади голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. З такою ініціативою народні депутати виступили у зв’язку з тим, що парламент досі не ухвалив законопроект про відтермінування введення застосування касових апаратів для ФОПів.
“Ми ініціювали питання щодо відставки так званого голови комітету Гетманцева, який знищив податкову систему України. Верховна Рада має без будь-яких відкладень проголосувати продовження пільгового оподаткування фізичних осіб-підприємців”, - написав у Facebook член фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко.
Також під час пленарного засідання Ради 17 листопада фракція “Батьківщина” та депутатська група “За майбутнє”, що ініціюватимуть звільнення Гетманцева, якщо сьогодні парламент не ухвалить законопроект №4313.
У жовтні минулого року президент Володимир Зеленський підписав зміни в закон "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (проект 1053-1) та про зміни в Податковий кодекс України "про детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" (проект №1073).
Згідно з прийнятим Радою законом (проект 1053-1) з 1 жовтня 2020 року потрібно обов’язково використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) для окремих фізичних осіб - підприємців (ФОП) на другій і четвертій групі. Крім того, з 1 січня 2021 року використання реєстраторів розрахункових операцій буде обов'язковим для платників єдиного податку на 2-4 групи. Водночас обов'язковість РРО не стосуватиметься фізичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців (ФОП) з першої групи.
У листопаді цього року Верховна Рада направила на доопрацювання законопроект №4313, який має відтермінувати обов’язкове застосування РРО та/або програмне РРО суб’єктами господарювання при здійсненні розрахункових операцій.
У ситуації із запровадженням РРО держава хоче більше контролю, споживач наполягає на фіскальному чеку, а спрощенці категорично проти будь-якої фіскалізації. Без взаємних поступок в трикутнику держава-споживач-бізнес проблему не вирішити. На які поступки має піти парламент і підприємці та чому, читайте в статті Сергія Следзя “Фіскальне рівняння для Гетманцева” у ZN.UA.