UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина допоможе Україні відновити бункер під Одесою — Бербок

Та країна все ж дотримується своєї позиції в питанні постачання зброї. 

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок розповіла, що, попри позицію уряду, ФРН все ж підтримує Україну у військовій сфері. Про це з-поміж усього іншого свідчить надання нашій державі п'яти тисяч захисних шоломів. Її слова під час виступу у Бундестазі цитує видання "Укрінформ"

"І Німеччина підтримує Україну також у військовому плані. А саме, і я б хотіла про це чітко заявити тут – на виконання українського бажання ми зараз постачаємо захисні шоломи" – сказала Бербок.

Також очільниця МЗС ФРН розповіла про плани допомогти Україні відновити захисний бункер під Одесою - "завтра відбудеться перша ознайомча поїздка туди". 

Крім цього Бербок нагадала, що офіцери ЗСУ брали участь у програмах з військової освіти при федеральному міністерстві оборони ФРН.

 "Підтримка Німеччини України у рамках трастового фонду НАТО становить понад 8 млн євро з 2014 року", - додала вона. 

Читайте також: В МЗС Німеччини попередили Захід про ймовірний розкол через постачання Україні зброї

Нагадаємо, 26 січня міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила, що ФРН все ж надасть Україні 5 тисяч військових захисних касок. Хоча уряд Олафа Шольца, по прикладу своїх попередників, все ще відмовляється постачати в Україну військову допомогу

Саме тому американський генерал Бен Ходжес вже заявив, що сьогоднішня ситуація в Німеччині та позиція країни вказують на те, що країна не справляється з роллю європейського лідера. Перед цим видання The Wall Street Journal вже писало, що ФРН настав час викреслити зі списку союзників США. Як пояснює ЗМІ, перебуваючи у скрутному становищі через протистояння наддержав, країна зробила вибір на користь власних інтересів.

Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".