UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нескоромний виводить Єрмака з-під удару у справі про злив спецоперації щодо «вагнерівців»

Усю відповідальність за провал ексзаступник голови СБУ покладає на «заклятого друга», колишнього очільника військової розвідки Василя Бурбу.

Ексзаступник голови Служби безпеки України Дмитро Нескоромний опублікував у своєму Telegram-каналі нові деталі «зливу» спецоперації щодо затримання російських найманців, які воювали в Донбасі.

Своїми «свідченнями» Нескоромний фактично виводить з-під удару голову Офісу президента Андрія Єрмака, перекладаючи відповідальність на ексочільника Головного управління розвідки Міноборони Василя Бурбу.

«Василь Бурба. Очолюючи ГУР МО України, прекрасно розуміючи, що голова Офісу президента Єрмак, не маючи допуску, не може бути присутнім при обговоренні деталей, розповів на нараді в ОП подробиці операції з «вагнерівцями». Потім він особисто передав співробітникові ФСБ на прізвище Харитонов інформацію про операцію «Вагнер»», - зазначив Нескоромний.

Результатом витоку інформації стала зірвана безпрецедентна операція української спецслужби. Найманців ПВК «Вагнер» затримали в Білорусі та видали Росії за запитом Москви.

«Це одна з найбільш вдалих операцій ФСБ, проведених в Україні за останній час. Була не просто зірвана наша операцію в Мінську, але і підірвано довіру суспільства і особового складу спецслужб до президента», - додає ексзаступник голови СБУ.

Примітно, що Нескоромний і Бурба були кумами. Однак у певний момент їхні відносини зіпсувались. Люди з їхнього оточення припускають, що причиною стали гроші.

Згодом люди з оточення Василя Бурби і ті, які є його учнями, брали найактивнішу участь в операції проти Нескоромного, якого підозрюють в замовленні замаху на начальника ГУ Внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова. Вони ж причетні до затримання підозрюваного виконавця - полковника спецпідрозділу «Альфа» Юрія Расюка.

Очевидно, що абсолютно не публічний Нескоромний веде Telegram-канал не сам, йому допомагають. Це побічно підтверджує й опубліковане сьогодні відео, на якому він читає текст з аркуша. Однак публікацією ролика ексзаступник голови СБУ відкрито проасоціював себе з каналом.

Подальші публікації тут дозволять робити висновки про те, в чиї руки він потрапив і які інтерпретації подій, на користь якої держави, робитиме.

Читайте також: СБУ офіційно підтвердила, що працювала по "вагнерівцям", затриманим в Білорусі

Нагадаємо, голова ОПУ Андрій Єрмак, коментуючи скандал навколо ситуації з «вагнерівцямі», заявив, що «історія вигадана від початку і до кінця».

17 вересня ДБР відкрило кримінальне провадження через зрив операції спецслужб України щодо вивезення бойовиків ПВК «Вагнер» за статтею 328 Кримінального кодексу - розголошення державної таємниці. А Шевченківський районний суд Києва зобов'язав СБУ розслідувати можливу держзраду Єрмака.

СБУ і ГУР МО ідентифікували і розшукали російських бойовиків, які воювали в Донбасі . Частина з них причетна до катастроф MH17 на Донеччині та Іл-76 і Ан-26 - на Луганщині.

Далі бойовиків від імені неіснуючої ПВК «МАР» запросили на роботу до Венесуели. Група з 33 осіб мала літаком вирушити з Мінська до Туреччини. Українські спецслужби планували під слушним приводом (епілептичний напад у пасажира-співробітника) посадити літак в Україні і затримати найманців.

Успішне завершення операції дозволило б притягнути їх до кримінальної відповідальності, а також поповнити «обмінний фонд». Але 24 липня на нараді у президента Володимира Зеленського голова його Офісу вимагав перенести спецоперацію, оскільки вона начебто завадить підготовці нового перемир'я в Донбасі.

Що ж у цій шпигунській історії правда? А що - брехня? Хто «згодовує» українцям дезу? Читайте в статті Володимира Кравченка «Про відданість і зраду» у ZN.UA.