UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС Латвії: «НАТО та ЄС мають активніше готуватися до можливого вторгнення РФ в Україну»

Едгарс Рінкевичс зазначив, що РФ може готувати різні сценарії вторгнення.

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс заявив, що ЄС і НАТО мають готуватися до різних сценаріїв можливого вторгнення РФ в Україну, інформує Delfi.

"Ми зараз обговорюємо дуже жорсткі сценарії - повномасштабне вторгнення в Україну, повномасштабні санкції економічного реагування. Але необхідно враховувати, що можливі й інші сценарії - дрібніші операції, різні елементи гібридної війни, і я думаю, що як НАТО, так і ЄС мають працювати у цьому напрямі", - наголосив Рінкевичс.

Він підкреслив, що планує зосередити увагу на необхідність активнішої підготовки до подальших дій РФ проти України.

За його словами, він планує обговорити це питання на позачерговій зустрічі глав МЗС НАТО 7 січня.

Як повідомлялося раніше, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у понеділок, 10 січня, візьме участь у засіданні Комісії Україна-НАТО.

Читайте також: Головне переконати Путіна, що плата за вторгнення в Україну буде дуже високою – AFP

Президент РФ Путін використовує шантаж «на високих ставках». Розмістивши військових поблизу кордонів України, Кремль висунув ультиматум, фактично закликаючи Захід погодитись на «переписування» геополітичного порядку в Європі на умовах Москви.

Для стримування агресора США обрали стратегію батога та пряника: обіцянку жорстких санкцій у разі «повномасштабного вторгнення» та переговори щодо «гарантії безпеки». Поки що Вашингтон робить ставку на дипломатію, відмовляючись відправляти своїх військових до України.

Водночас найбільше занепокоєння українських експертів викликає можливий примус України негайно реалізувати Мінські домовленості на абсолютно неприйнятних для неї умовах. Такий крок серйозно загрожує безпеці нашої країни.

ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, про що домовилися і (не) домовилися американський, український і російський лідери, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз: