UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міноборони так і не показало антикорупційному комітету ВР ціни в закупівлях продуктів для військових

Замість цього депутатів просять обґрунтувати таку необхідність.

На тлі скандалу навколо корупційних закупівель продовольства для військових, що виник після публікації відповідного розслідування ZN.UA, міністр оборони України Олексій Резніков пообіцяв членам комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики продемонструвати актуальні ціни в договорах, за якими постачаються продукти для Збройних сил. Однак за три тижні відомство так і не зробило цього, повідомила голова комітету Анастасія Радіна у Facebook.

Замість виконання взятого зобов’язання, Міноборони направило депутатам відписку з підписом самого Резнікова із вимогою спочатку "обґрунтувати необхідність опрацювання питань, пов'язаних із депутатською діяльністю".

"Міноборони, перепрошую, ви серйозно?! Чи означає це, що і обіцянка щодо розгортання Military Prozorro буде виконана аналогічно? Чекати на добру волю міністерства не планую. Вважаю, що парламент має взяти на себе відповідальність за зміну правил закупівель харчування і іншого забезпечення для військових під час війни", – наголосила Радіна.

Зважаючи на це, глава антикоркомітету заявила про ініціювання додаткових поправок до ухваленого в першому читанні законопроекту №8381, який передбачає введення певної прозорості для оборонних закупівель. 

Так, вона пропонує встановити вимогу, щоб ціни в договорах не перевищували ринкові за відповідний період. Також Радіна вважає, що Міноборони повинна закуповувати продукти саме як продукти, а не маскувати їх вартість необгрунтованими чи неіснуючими послугами

Остання поправка вимагатиме, щоб умови закупівель стали якомога зручнішими для участі в них виробників і рітейл-мереж з метою створення конкуренції.

Читайте також: Резніков продовжує шукати каверзу в розкритті журналістами корупційної схеми закупівлі продуктів у Міноборони

"Принагідно нагадую чиновникам, відповідальним за оборонні закупівлі: відписки на депутатські запити не допоможуть сховати ціни на продукти і товари з речового забезпечення військових за період з початку війни. Ці ціни все одно доведеться оприлюднити – так прямо передбачено законопроектом 8381 у редакції першого читання. Закликаю чиновників не розраховувати, що хвиля обурення мине і можна буде повернутися до ловлі "рибки" (або яєць у кілограмах) у тихій воді закритих закупівель", – підсумувала Анастасія Радіна.

Раніше Олексій Резніков визнав помилки у контракті на харчування, хоча назвав "інформаційною атакою під надуманим приводом" розслідування Юрія Ніколова для ZN.UA щодо завищених цін на продукти для військових.

Згодом звільненим на тлі скандалу заступнику міністра оборони В'ячеславу Шаповалову та директору департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони Богдану Хмельницькому повідомили про підозри. Минулого тижня суд арештував як Шаповалова, так і Хмельницького

Насправді ніщо не заважає проводити тендери Міноборони через процедури в системі Prozorro, бо це здебільшого питання бажання, а не можливостей. Чому так, пояснює Володимир Даценко у тексті "Що таємного в оборонних закупівлях, які не пов’язані зі зброєю?".