Мер Києва Віталій Кличко звернувся до уряду Німеччини із закликом переглянути свою позицію щодо надання Україні оборонного озброєння, яку напередодні у Латвії вже назвали ганебною. Під час інтерв'ю RTL він також прокоментував ситуацію з російським газопроводом "Північний потік-2".
"Ми безперечно не хочемо війни — це найгірше, що може статися, - нагадав мер Києва. - Нам потрібна підтримка та постачання зброї. І коли уряд Німеччини блокує постачання з Естонії в Україну, ми цього не розуміємо".
Позицію ФРН щодо запуску російського газопроводу "Північний потік-2" мер Києва назвав недружньою щодо України.
"Рішення про Північний потік — 2, рішення про постачання зброї просто звучить недружньо стосовно України. Коли ми говоримо про дружбу, ми говоримо про підтримку і наші спільні цілі та цінності", — сказав Кличко.
Нагадаємо, 22 січня Німеччина не дозволила експорт озброєння свого виробництва з Естонії в Україну. Проте радник міністра оборони країни Крісто Енн Вага сподівається, що Таллін все ж таки отримає дозвіл.
Тим не менш американський генерал Бен Ходжес вже заявив, що сьогоднішня ситуація в Німеччині та позиція країни вказують на те, що країна не справляється з роллю європейського лідера. Перед цим видання The Wall Street Journal вже писало, що ФРН настав час викреслити зі списку союзників США. Як пояснює ЗМІ, перебуваючи у скрутному становищі через протистояння наддержав, країна зробила вибір на користь власних інтересів.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".