UA / RU
Підтримати ZN.ua

Маркарова пояснила, чому США хочуть оголосити Росію країною-агресоркою і що це дасть

Дипломати шукають альтернативу поняттю «країна-спонсор тероризму».

Конгрес США готує законопроєкт, покликаний присвоїти Росії поняття «країна-агресорка», а не «країна-спонсор тероризму». Про це в інтерв’ю «Суспільному» заявила пані посол України в США Оксана Маркарова, пояснивши, що це означатиме.

Зокрема Оксана Маркарова розповіла, що ключовим пріоритетом дипломатів на 2023 рік є надання Росії правильного статусу. Статус країна-спонсор тероризму присвоєний всього чотирьом країнам: Північній Кореї, Сирії, Кубі та Ірану. За словами Маркарової, Україна давно веде переговори з партнерами про додання Росії в цей список для того, щоб «її називали правильно і щоб включились обмеження, що дозволять ще більше ізолювати РФ».

Читайте також: Конгрес США планує визнати РФ «державою-агресором», але не спонсором тероризму — The Hill

«Ми, звичайно, розуміємо, що вона не спонсор тероризму. Цей статус колись був придуманий саме для країн, які надають допомогу терористичним організаціям на їхній чи іншій території. А Росія сама терорист. Тобто це країна, у якої регулярна армія, уряд, президент, так би мовити, обраний. Вони всі військові злочинці. Вони всі займаються агресією і тероризмом. Тому одне питання – це як ми назвемо, так би мовити, Росію, інше питання – що за цією назвою стоятиме», – зазначила дипломатка.

За її словами, зараз напрацьовують альтернативні варіанти, наприклад, назвати Росію країною-агресоркою, чи країною-терористкою, чи країною-агресоркою, яка здійснює терористичні акти щодо цивільного населення.

«Це зараз в активному обговоренні. Для нас це пріоритет, бо ми хочемо перше – назвати правильно і надати оцінку законодавче і політично, а друге і найголовніше – це що ж буде в суті цих обмежень. І ми вважаємо, що мають бути максимальні обмеження, як з точки зору законодавчого забезпечення, санкцій, обмежень, контролю експортних, які не дозволять Росії продовжувати вести цю війну. Це ще все в роботі. Це ключовий пріоритет на 2023 рік», – додала вона.

Нагадаємо, у листопаді Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму. «За» відповідне рішення проголосували 494 європарламентарі.

Читайте також: Посол США в НАТО пояснила позицію Вашингтона щодо визнання РФ державою-спонсором тероризму   

Чи повинна Україна вимагати на міжнародному рівні визнання Росії державою-терористом? А може, краще — державою-спонсором тероризму? Яка різниця між цими термінами, і, взагалі, чи варто Україні витрачати сили й час на цей напрям боротьби з РФ? Читайте у статті Гюндуза Мамедова «Як нам правильно покарати Росію».