UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кулеба Євросоюзу про нафтове ембарго: «Припиніть купувати російську нафту, вона повна української крові»

Голова українського МЗС, підкреслив, що РФ намагається обійти санкції.

Європейський Союз має ввести реальне ембарго на російську нафту, заявив голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він додав, що будь-яку суміш із російською нафтою слід розглядати як 100% російську нафту.

«”Якщо світові лідери та бізнес серйозно ставляться до припинення російських військових злочинів, вони повинні спочатку позбавити Путіна доходів від нафти. Досить виправдань і напівзаходів, поки українців бомблять, вбивають, катують, ґвалтують. Російська нафта повна української крові. Припиніть її купувати!», – написав Кулеба у Twitter.

Він наголосив, що ЄС має ввести реальне ембарго на російську нафту. Голова МЗС звернув увагу, що Росія відчайдушно намагається обійти вже введені обмеження. 

«Прояснімо: будь-яку суміш, що містить будь-яку російську нафту, слід розглядати як 100% російську нафту. Не дозволяйте росіянам обманювати обмеження», – додав Кулеба.

Читайте також: Згоди щодо ембарго на російську нафту серед країн ЄС поки немає - міністр економіки Франції

Раніше Україна офіційно звернулася до Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Європейського Союзу та країн учасниць Договору про Енергоспівпрацю з пропозицією ввести заборону на імпорт енергоресурсів з РФ.

Перед цим президент України Володимир Зеленський висловив думку, що в шостий пакет санкцій ЄС ввійде ембарго на російську нафту.

Про те, що рано чи пізно Євросоюзу доведеться вдатися до заходів проти імпорту газу та нафти з Росії, заявляв голова Європейської ради Шарль Мішель.

Ліквідувати залежність від російського газу та нафти неодноразово закликав прем'єр Британії Борис Джонсон: він вважає, що Росія дозволяє собі нападати на інші країни, бо впевнена: західні країни залежать від її нафти та газу і не зможуть нормально протистояти її діям. Щоб зменшити залежність від газу РФ, Німеччина домовилася про співпрацю в енергетиці з Катаром.

Від російської нафти відмовилися, зокрема, США та Данія. У другій половині березня з російського ринку вийшли чотири найбільші у світі нафтосервісні компанії: Halliburton, Schlumberger, Baker Hughes та Weatherford.