Президент України Володимир Зеленський під час свого щорічного виступу у Раді розповів про перемоги країни в питанні деокупації тимчасово анексованого Росією Кримського півострова.
"Ми будуємо країну незалежну від допомоги та підтримки інших, яка завжди вдячна за це. Я дякую кожній країні, але ми ніколи не чекаємо тільки на це. Перш за все ми розраховуємо тільки на себе. Не чекаємо десятки місяців від захоплення Криму, а збираємо десятки країн для його звільнення і запускаємо "Кримську платформу", - наголосив президент.
Він нагадав, що участь у першому саміті цього переговорного майданчика взяли 45 делегацій, лідери країн G7, ЄС, США, керівництво НАТО, ОБСЄ та Ради Європи.
"Вперше з 2014 року деокупація Криму була обговорена на найвищому міжнародному рівні. Ми повернули Крим у світовий порядок денний. "Кримська платформа" буде закріплена у резолюції Генасамблеї ООН. Ми чекаємо на отримання нею офіційного статусу міжнародної організації", - розповів президент.
Також він нагадав, що вперше була розроблені та ухвалені Стратегія деокупації та реінтеграції Криму та закон про корінні народи, який закріпив статус кримських татар.
Перший саміт Кримської платформи відбувся 23 серпня в Києві.
У ньому взяли участь представники 46 держав, НАТО, ЄС, Ради Європи та ГУАМ. За підсумками саміту вони підписали Декларацію, закріпивши статус Кримської платформи як консультаційно-координаційної формату деокупації півострова. Підписанти погодилися з необхідністю посилення тиску на Росію, в тому числі санкцій.
Зусилля російської дипломатії і спецслужб були спрямовані на зрив саміту. Детальніше - у статті Володимира Кравченка «Як Путін вставляє палиці в Кримську платформу». Про те, що Україна розраховує отримати від нового формату - в інтерв'ю заступниці постійного представника президента України в АРК Тамілою Ташевою «Ключове для мене - що буде після саміту Кримської платформи» для читачів ZN.UA.