UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кремль “не бачить причин” для зустрічі Путіна та Зеленського

Москва продовжує вимагати від Києва прямих переговорів із кремлівськими маріонетками.

Кремль неодноразово отримувала від України сигнали з пропозицією зустрічі президентів РФ та України, але "мета цих запитів залишилася неясною", заявив речник Путіна Дмітрій Пєсков.

Речник Кремля прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського про те, що Київ надсилав до Москви запити про зустріч на найвищому рівні, проте отримані відповіді "не ведуть до двосторонньої зустрічі".

"Ми неодноразово отримували сигнали від Києва з пропозицією зустрітися. Але щоразу Київ не відповідав нам на просте запитання: навіщо? З якою метою?", - сказав Пєсков.

Він знову наполягає, що влада України має говорити не з Росією, а з контрольованими Кремлем маріонетковими режимами в Донецьку та Луганську.

Читайте також: Що наобіцяв Зеленський перед поїздкою Шольца до Путіна? – коментар ZN.UA

Восени 2021 року та взимку 2022 року Росія мобілізувала на українському кордоні 150 тисяч військових, розгорнувши підрозділи та сили з усіх своїх військових округів, включаючи Далекий Схід, та всіх дванадцяти армій. Це найбільше нарощування військового потенціалу Росії протягом останніх 30 років.

На додаток до трьох мотострілецьких дивізій, однієї повітряно-десантної дивізії та однієї морської піхотної бригади, постійно дислокованих у регіоні, Росія перекинула до кордону з Україною понад 60 мотострілецьких та танкових батальйонів, близько десяти ракетних батальйонів "Іскандер" та понад 30 артилерій. артилерійських батальйонів.

Розвідка Росії склала список цілей на території України, які у разі їхньої нейтралізації завадять українському командуванню відбивати російський напад. Цю карту також опублікувала естонська розвідка, зазначивши, що російська розвідка має такі списки для інших європейських країн.

Раніше резидент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що Туреччина готова організувати зустріч президентів Володимира Зеленського та Путіна. Зеленський погодився на таку зустріч у Туреччині, але пропонував і інший формат – з відеоконференції за участю президента США Джо Байдена.

Читайте також: Російські війська обстріляли дитячий садок у Станиці Луганській

Шукати шляхи для деескалації російсько-українського конфлікту Туреччину змушують власні інтереси, пояснює старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Микола Замікула. Детальніше читайте у його статті для ZN.UA «Загроза великої війни: навіщо Ердоганові зустріч Зеленського й Путіна?».

Читайте також: У Луганській області у двір ліцею, де перебували учні, влучив снаряд: СБУ відкрила справу

Плани Кремля щодо України чіткі і зрозумілі — або домінування, або ліквідація. Отже, із стратегічними цілями східного сусіда все гранично зрозуміло, питання лише в тактиці.

Про нову колективну угоду і «пекельні» санкції читайте в статті Дмитра Наталухи "«Будапешт-2»: 10 кроків, які зупинять Путіна" для читачів ZN.UA.