UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комісія з обрання голови САП вкотре зірвала конкурс

Голова комісії Катерина Коваль хоче отримати від Офісу генпрокурора підтвердження відповідності кандидата посаді.

Комісія з обрання голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури знову провалила голосування за результати конкурсу, де детектив НАБУ Олександр Клименко набрав 246 балів, а Андрій Синюк 229 балів. За проєкт рішення від 21 грудня, яке голова комісії Катерина Коваль назвала "коротким рішенням", проголосували шестеро членів.

При цьому голосування за проєкт рішення у редакції Коваль, у якому вона пропонувала затвердити результати проходження конкурсу, загальний рейтинг, кандидатуру Клименка для зайняття посади керівника САП та направити на погодження до Офісу генерального прокурора, також провалили. За допомогою ухвалення такого рішення Коваль хотіла отримати від ОГП підтвердження, що кандидат відповідає вимогам законодавства про очищення влади та запобігання корупції. Ще два проєкти рішень також не підтримали.

В результаті комісія вирішила перенести засідання та почекати відповіді від ОГП щодо підтвердження проходження перевірки кандидатур. Адже на сьогоднішнє засідання, за словами Коваль, Офіс генпрокурора цієї відповіді не надіслав. Крім того, Коваль стверджує, що з ОГП треба погодити наявність у кандидатів допуску до держтаємниці. Дата наступного засідання поки невідома.

Читайте також: Голова комісії з обрання голови САП наполягає на повторній спецперевірці кандидатів – Шабунін

Нагадаємо, під час попереднього засідання комісії детектив НАБУ Олександр Клименко набрав 246 балів, прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк – 229 балів. Та затвердити результати відбору комісія не змогла – голоси у повному складі не дали представники Верховної Ради.

Напередодні фінального етапу конкурсу ОАСК ухвалив рішення про скасування порядку роботи конкурсної комісії «у зв'язку зі змінами у законодавстві». Суддя Олексій Огурцов послався на неіснуючу норму закону, а також керувався лише однією редакцією закону від 2015 року, ігноруючи зміни. За оновленою редакцією було обрано попереднього керівника САП Назара Холодницького. Тоді результати конкурсу оскаржували в ОАСК, проте суд Вовка не побачив у нормах юридичної колізії.

Зазначимо, що оперативний, чесний і прозорий конкурс у САП президент Володимир Зеленський обіцяв американському лідеру Джо Байдену на зустрічі 1 вересня.

Водночас у листопаді Україна підписала Меморандум із Міжнародним валютним фондом (МВФ), одним із закріплених у документі зобов'язань стало обрання до кінця місяця нового очільника САП.

Але жодне з цих зобов'язань досі не виконане, конкурс зірвано людьми президента за вказівкою з Офісу голови держави.