UA / RU
Підтримати ZN.ua

Киві у Верховній Раджі доплачуватимуть за кандидатський ступінь: журналісти «ЧЕСНО» підрахували суму

До кінця депутатської каденції Ківа може отримати додатково понад 100 тисяч гривень.

Народний депутат Ілля Кива, отримавши ступінь кандидата наук, може претендувати на 15% надбавки до зарплати. До завершення каденції загальна сума доплати, за підрахунками журналістів Руху «ЧЕСНО», може перевищити 100 тисяч гривень.

Сума посадового окладу народного депутата становить від 21 до 25 тиисяч гривень на місяць. Таким чином кандидату наук,котрий отримує найменшу депутатську зарплату, мають доплачувати ще 3150 гривень на місяць.

«До кінця скликання сума надбавок складе трохи більше 100 000 гривень наших з вами податків. Однак, це не така вже й значна сума для нардепа-«бізнесмена», який отримував мільйонні доходи від оренди жомової ями », - констатували в «ЧЕСНО».

Читайте також: Соцмережі про захист Киви: такого прикрого самогубства вітчизняна наука ще не знала

Член парламентської фракції «ОТЗЖ» Ілля Кива 26 квітня успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління. Усі 13 членів Спецради Д 26.891.02 Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості Міністерства соціальної політики України проголосували за те, щоб рекомендувати присвоєння Киві кандидатського ступеня.

Науковим керівником Іллі Кива був професор Володимир Гурковський, заступник директора Всеукраїнської громадської організації «Центр дослідження проблем публічного управління». Опоненти Аліна Помаза-Пономаренко й Ірина Жукова написали схвальні відгуки на дисертацію Киви.

Дисертацію ще має оцінити атестаційна колегія Міністерства освіти і науки, підпис під кандидатських дипломом ставить особисто очільник МОН Сергій Шкарлет.

Академічна недоброчесність, плагіат, фальсифікація наукових досліджень і вал неякісних докторських і кандидатських дисертацій дискредитують українську науку і знецінюють наукові ступені і звання.

Цій проблемі присвячені матеріали Лідії Суржик «Чотири мільярди на плагіат», «Як зупинити вал дисертацій», стаття Ірини Єгорченко «Суспільство хоче довіри», а також публікації групи «Діссергейт» - українських науковців, які системно викривають псевдонауку і плагіат у дисертаціях, у тому числі, чиновників і політиків.