UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз знову нагадав Україні про необхідність боротися з корупцією

У Брюсселі приділяють значну увагу сфері правосуддя, верховенства права і боротьби з корупцією

В Європейському Союзі оцінили зусилля після відновлення вимог про електронне декларування майна для українських чиновників в рамках антикорупційних ініціатив. Після того як французький посол розповів про розчарування лідерів ЄС станом боротьби з корупцією в Україні, посол ЄС в Україні Матті Маасікас підкреслив, що Брюссель хотів би побачити також введення ефективного стримуючого фактора.

"Євросоюз приділяє значну увагу сфері правосуддя, верховенства права і боротьби з корупцією. Тут слід зазначити позитивні зрушення, такі як перші вироки, винесені Вищим антикорупційним судом. Зусилля, спрямовані на відновлення вимоги електронного декларування майна, були кроком у правильному напрямку. Ми хотіли б побачити подальші поліпшення, зокрема, введення ефективного стримуючого фактора", - сказав Маасікас на засіданні Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в середу.

За його словами, в контексті вкрай необхідної судової реформи ЄС звернув увагу на тривожний розвиток подій у Верховній Раді навколо законопроєкту №4229 про внесення змін до законів "Про судоустрій і статус суддів" та "Про Вищу раду правосуддя" про завершення конкурсних процедур на зайняття посад суддів місцевих судів.

"Разом зі своїми партнерами з "Великої сімки" та Венеціанською комісією Євросоюз виступив з чіткою позицією щодо необхідності реформувати Вищу раду правосуддя, як інституцію, яка повинна бути в центрі судової реформи", - підкреслив Маасікас.

Лідерів «Сімки» турбує конфлікт навколо Конституційного суду, зокрема, рішення КСУ визнати неконституційними низку положень антикорупційної реформи.

Читайте також: ОГП штучно створює підстави для виведення справи Татарова із підслідності антикорупційних органів – НАБУ

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і ухвалити рішення, що дозволять Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної «У правовій прострації» у ZN.UA.