UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврокомісія оприлюднила звіт щодо відповідності законів України законодавству ЄС

Також оприлюднені звіти щодо Молдови та Грузії.

Єврокомісія оприлюднила звіти, які оцінюють здатність України, Молдови та Грузії взяти на себе зобов’язання, щоб вступити в Європейський Союз. Згідно з даними на сайті ЄК, звіт щодо України ґрунтуються на даних станом на червень минулого року.

«У звітах міститься детальний аналіз того, на якому рівні знаходяться країни щодо їх узгодження з  ЄС, сукупністю спільних прав і обов’язків ЄС. Звіти доповнюють висновки щодо заявок трьох країн на членство в Євросоюзі, прийняті Європейською комісією в червні 2022 року. Європейська рада надала перспективу трьом країнам і статус кандидатів для України та Молдови відповідно до висновків, які визначають кількість пріоритетів, які необхідно вирішити в цьому контексті», – зазначили в ЄК.

У Єврокомісії пояснили, що ці аналітичні звіти дають миттєвий огляд ситуації щодо спроможності трьох країн виконати зобов’язання щодо членства в ЄС. Також у документах прописані вказівки щодо майбутньої роботи у різних сферах.

Так, у звіті вказано, що українське законодавство перебуває на початковому рівні відповідності стандартам ЄС у питаннях:

Трохи вищу оцінку отримали закони України у сфері:

Середній рівень оцінки отримало законодавство у сфері:

У сфері надання цифрових послуг населенню та бізнесу українське законодавство, згідно з висновком Єврокомісії, перебуває на прогресивному рівні.

Найвищу оцінку від Єврокомісії отримало законодавство України у сфері:

Окрім того, високу оцінку отримала готовність України ввійти до Митного союзу ЄС.

«Європейська комісія продовжуватиме надавати Україні, Молдові та Грузії вказівки та підтримку у цьому відношенні, щоб допомогти їм узгодити стандарти та норми ЄС, що охоплюють усе законодавство Євросоюзу», – додали в ЄК.

Читайте також: Україна очікує на якомога швидшу оцінку Єврокомісії щодо реформ на шляху до повноцінної євроінтеграції – Стефанішина

Нагадаємо, що нещодавно прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може стати членом ЄС вже протягом двох років. За його підрахунками, вже у 2023-му повинна стартувати попередня стадія перемовин. 

Та схоже, що в Європі не поділяють таких амбітних планів Києва. Вже наступного дня в Euractiv опублікували прогноз щодо саміту Україна-ЄС, який сьогодні відбудеться в Києві, в якому зазначили, що навряд чи в рамках цього заходу буде прийнято рішення про швидкий вступ нашої держави. Видання Financial Times також пише про те, що країни ЄС просять Брюссель не роздмухувати нереалістичні очікування України. Там хочуть, аби у Києві нарешті зрозуміти, що пришвидшеного вступу не буде. 

Про те, як експерти оцінюють виконання семи рекомендацій Єврокомісії для вступу нашої держави в ЄС, читайте в статті Маріанни Фахурдінової «Поступ, але не у всіх сферах: як Україна впроваджує єврореформи».

Про те, чи готові у Києві звітувати про виконання цих рекомендацій, та про що будуть говорити на саміті Україна-ЄС, читайте в інтерв'ю редакторки ZN.UA Тетяни Силіної з віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною.