UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ізраїльський парламент найімовірніше не підтримав би визнання Голодомору геноцидом – експерт

Перенесення розгляду питання про Голодомор ізраїльським Кнесетом на невизначений час дозволило уникнути нової проблеми в українсько-ізраїльських відносинах.

Українській дипломатії потрібні роки для того, щоб змінити позицію Ізраїлю щодо невизнання Голодомору геноцидом українського народу.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Кравченко. За його словами, дану позицію протягом останнього десятиліття озвучує офіційний Тель-Авів.

На думку аналітика, голосування в Кнесеті Ізраїлю по резолюції щодо визнання Голодомору актом геноциду українського народу, яке могло відбутися минулої середи, з дуже великою ймовірністю було б негативним. Зазначається, що депутат від партії "Лікуд" Нава Бокер, яка внесла резолюцію до порядку денного ізраїльського парламенту, забрала його назад на доопрацювання, що, однак, може зіграти на користь України.

"Після кількох років перерви, пов'язаної з політикою Віктора Януковича, українська дипломатія знову почала системно працювати у світі над визнанням Голодомору геноцидом українського народу. Але, може, воно й на краще, що, з ініціативи самого ізраїльського парламентарія, питання про Голодомор перенесене на невизначений час. Адже Київ, таким чином, уник забарвленої емоціями нової проблеми в україно-ізраїльських відносинах", – зазначив Кравченко.

Кравченко вказує, що провальне голосування по резолюції також стало б чудовим сюжетом для російської пропаганди.

Говорячи про причини подібного ставлення Ізраїлю до проблематики Голодомору, автор зазначає, що крім небажання Тель-Авіва псувати відносини з Москвою, на його позицію також впливає дуже ревне ставлення до порівняння Голодомору з Голокостом, а також наслідки радянської та російської освіти багатьох ізраїльтян.

Дана думка підтверджується нещодавньою скандальною заявою президента Ізраїлю Реувена Рівлина на адресу бійців ОУН, зроблену ним з трибуни Верховної Ради.

Аналітик зазначає ,що після скандального виступу Рівлина, Україна стала уважніше стежити за розвитком україно-ізраїльських відносин, досягнувши, зокрема, домовленості почати діалог щодо болючих для народів сторінок історії.

Читайте також: Туреччина та Ізраїль вперше за шість років обмінялися послами

Нагадаємо, 14 листопада Президія ізраїльського Кнесету затвердив розгляд резолюції про визнання Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу.

Детальніше про позиції Тель-Авіва з питання Голодомору та її вплив на українсько-ізраїльські відносини читайте в статті Володимира Кравченка "Кнесет: крок вперед і два назад".