UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова Івано-Франківського осередку "Голосу" вирішив покинути партію

Володимир Тищенко заявив про те, що йде, адже керівництво політсили перетворило її на "кишенькову партію".

Очільник Івано-Франківської обласної територіальної організації партії “Голос” Володимир Тищенко вирішив покинути цю посаду та вийти з політсили, про що він сам повідомив у Facebook.  Він заявив про розкол у партії та узурпацію влади з боку її очільниці Кіри Рудик.

“Прийняв рішення скласти повноваження голови Івано-Франківської обласної територіальної організації партії “Голос”, а також вийти з  партії. Я не коментував публічно ті процеси, які відбуваються в “Голосі”, бо сподівався, що вдасться вирішити внутрішні суперечки та зберегти партію. По обидва боки конфлікту стояли люди, з якими ми розбудовували партію. Водночас з обох боків лунали взаємні звинувачення та образи, які інколи переходили межі”, - написав Тищенко.

За його словами, очільниця партії Кіра Рудик називала вказані процеси кризою росту. Однак, як зазначив Тищенко, інші учасники конфлікту вважали це узурпацією влади з боку Рудик. У зв’язку з цим, Івано-Франківська ТОП “Голос” приєдналася до осередків, які вимагали скликати з’їзд та переобрати керівництво партії й фракції. Володимир Тищенко зазначив, що розкол у партії розпочався саме з фракції.

“Партійне керівництво  начебто прислухалося до осередків та призначило дату з’їзду. Разом з тим почало робити все, щоб демократичний з’їзд не відбувся.  У ручному режимі почали змінюватися керівники осередків та створюватися нові, головами яких стали лояльні люди до керівництва партії. Як один з делегатів з’їзду, я не підтримав ні виключення з партії “неугодних” нардепів, ні зміни до статуту, ні виключення з політради представників Львівщини Ростислава Добоша та Черкащини Віктора Євпака. Але голосів вистачило, щоби голова партії отримала повністю підконтрольну політраду”, - написав Тищенко.

Він також заявив про телефонний дзвінок Кіри Рудик після з’їзду партії. За словами Тищенка, голова партії звинувачувала його в тому, що він “голосував не так, як треба. Мовляв, я був зобов’язаний голосувати так, як вона сказала, а не так, як мені хочеться”.

“Я приєднався до партії  “Голос” тоді, коли її основними принципами були прозорість і  чесність. Партія позиціонувала себе, як політсила з  демократичним підходом  до політики. На жаль, Кіра Рудик відступила від цих принципів. Їй вдалося усунути від управління  людей, які створювали партію, вона поставила власні амбіції вище за ідеологічні цінності. В результаті: таки отримала кишенькову партію, але втратила довіру більшості її членів і головне – довіру своїх виборців. Я не збираюся перетворюватися в чиюсь маріонетку і відмовляюся брати участь в тих токсичних процесах, які відбуваються вже в кишеньковій партії “Голос”. Тому я виходжу з партії і складаю повноваження голови Івано-Франківської ТОП “Голос”, - додав Тищенко.

Читайте також: Делегати з'їзду «Голосу» підтримали Рудик, оновили статут і змінили склад політради партії

Нагадаємо, ще навесні повідомлялося про розкол у парламентській фракції “Голосу”. Одним з факторів, що спровокували конфлікт, став законопроєкт №5133 про внесення змін до порядку призначення на посади та звільнення керівників ДБР і НАБУ

Тоді в партії визнали, що у них є проблеми у фракції і пообіцяли відреагувати на факти “порушення партійної і фракційної дисципліни”.

16 червня 10 членів парламентської фракції “Голосу” публічно висловили недовіру Ярославу Железняку та Кірі Рудик і повідомили про створення депутатського об'єднання “Справедливість”. Депутати звинуватили керівництво партії в узурпації влади, паплюженні принципів демократії, підтримки голосувань за “дерибан” землі в Києві, “договорняках” і бажанні знищити антикорупційні органи.

У кінці червня Львівська, Івано-Франківська та Черкаська обласні організації партії “Голос” публічно закликали голову партії Кіру Рудик добровільно скласти повноваження і забезпечити перевибори керівництва в найкоротші терміни. 

У липні 11 з 20 депутатів проголосували за зняття Ярослава Железняка з посади голови фракції, однак він з цим рішенням не погодився і відмовився залишати посаду.

Серйозним сигналом про проблеми в партії стало виключення Сергія Притули з керівних органів і його вихід з “Голосу”.