Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко вважає малоймовірною реалізацію пропозицій спецпредставник ОБСЄ в Тристоронньої контактної групи Мартіна Сайдіка щодо врегулювань конфлікту в Донбасі. Зокрема, віце-спікер засумнівалася, що парламенти України і Росії зможуть ратифікувати один і той же документ.
"Незрозуміло, за що саме повинні проголосувати, по ідеї Сайдіка, два парламенти. Тому що я важко собі уявляю хоч один документ, який зараз одночасно можуть ратифікувати Верховна Рада і Держдума Російської Федерації", - заявила Геращенко в кулуарах форуму "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом" в Києві у вівторок, 29 січня.
Вона підкреслила, що Київ розраховує на більш активну участь ОБСЄ у реалізації Мінських домовленостей.
"Ми очікуємо від ОБСЄ, в тому числі від пана Сайдіка, більш активного залучення до вирішення питань виконання Мінських угод, зокрема безпекового та гуманітарного блоків. Неприпустимо, що українська сторона вже рік не може розблокувати питання звільнення заручників", - зазначила Геращенко.
Віце-спікер нагадала, що президент Петро Порошенко озвучував пропозицію про введення місії ООН в ОРДЛО з поліцейською компонентою для підготовки до місцевих виборів. Але їх можна проводити лише після виведення російських військ і техніки з окупованої території, підкреслила Геращенко.
Нагадаємо, 28 січня, в інтерв'ю австрійській газеті Kleine Zeitung Мартін Сайдік розповів про новий план мирного врегулювання конфлікту в Донбасі,що має замінити Мінські домовленості. За його словами, план було презентовано в грудні минулого року на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ з участю представників України, Німеччини, Франції та РФ. Згідно з планом, ООН і ОБСЄ маютьі діяти в ОРДЛО під загальним керівництвом. Це стосується як військового і поліцейського компонентів з боку ООН, так і моніторингової місії ОБСЄ, що вже працює в Донецькій і Луганській областях. Нова угода, на думку Сайдіка, повинні ратифікувати парламенти України і Росії.
Раніше голова ОБСЄ Мирослав Лайчак повідомив про готовність Організації підтримати розміщення миротворців ООН у ОРДЛО, надати підтримку та поділитися досвідом роботи в регіоні.
Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявляв, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".