«Газпром» підписав з румунською держкомпанією Transgaz SA меморандум про наміри щодо підготовки техніко-економічних розрахунків проходження «Південного потоку» по території Румунії. Про це у середу, 13 жовтня, йдеться у повідомленні «Газпрому».Для виконання даного завдання сторони домовилися сформувати спільну експертну групу.
За умови позитивних результатів зазначених техніко-економічних розрахунків «Газпром» і Transgaz вийдуть із пропозицією про підписання в I кварталі 2011 року російсько-румунської міжурядової угоди про співробітництво щодо «Південного потоку». Дана угода стане політичною і міжнародно-правовою основою для подальшої реалізації проекту в Румунії, відзначає «Газпром».
У разі підписання міжурядової угоди, сторони вживатимуть необхідних зусиль для того, щоб за максимально короткі терміни укласти відповідні домовленості на міжкорпоративному рівні.
Постачання природного газу з Росії до Румунії здійснюються із 1979 року. У 2009 році «Газпром» здійснив поставки до країни 2,5 млрд кубометрів газу. Експорт російського газу до Румунії здійснюється за двома чинними до 2030 року довгостроковими контрактами.
Через територію Румунії здійснюється транспортування природного газу до Болгарії, Македонії, Туреччини і Греції. У 2009 році обсяг транзиту до зазначених країн склав 12,5 млрд кубометрів.
Нагадаємо, 27 липня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна готова запропонувати проект розширення власної газотранспортної системи в якості альтернативи будівництва газопроводу «Південний Потік».
1 вересня міністр палива та енергетики України Юрій Бойко заявив, що транзит природного газу по території України може знизитися на 50% у випадку, якщо буде побудований газопровід «Південний потік».
7 вересня, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що українська сторона робить все можливе, щоб переконати РФ відмовитися від проекту «Південний потік». За словами глави українського МЗС, «Південний потік» є економічно невигідним проектом, який, до того ж, може загрожувати екології Чорного моря.
7 вересня голова правління компанії Олексій Міллер заявив, що ВАТ «Газпром» не має наміру відмовлятися від будівництва газопроводу «Південний потік».
13 вересня заступник голови Державної думи РФ, президент «Російського газового товариства» Валерій Язєв, заявив що об'єднання ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» може призвести до корекції позиції Росії стосовно будівництва газопроводу «Південний потік».
У той же час, прем'єр України Микола Азаров заявив, що не допускає можливості злиття або поглинання «Газпрому» і «Нафтогазу».За матеріалами Інтерфакс-Україна