Експерт: Відмова від «Південного потоку» буде серйозною іміджевою поразкою Путіна
Відмова від «Південного потоку» буде серйозною іміджевою поразкою прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна і його команди. Таку думку висловив у четвер, 21 жовтня, генеральний директор Центру політичної інформації Олексій Мухін.
Відмова від «Південного потоку» буде серйозною іміджевою поразкою прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна і його команди. Таку думку висловив у четвер, 21 жовтня, генеральний директор Центру політичної інформації Олексій Мухін.«Для Росії будівництво «Південного потоку» - це питання принципове, і тут справа не зовсім в грошах, справа у розвитку інфраструктурних проектів. Відмова від цього буде означати досить серйозну іміджеву поразку Володимира Путіна і його команди», - сказав Мухін. При цьому він підкреслив, що на даному етапі неможлива відмова РФ від «Південного потоку».
«У нас був довгий 5-річний період стосунків, коли йшла відверта газова війна (між Україною і РФ), і в «Газпромі» і команді Путіна це добре дуже пам'ятають», - сказав він.
Експерт зазначив, що, не дивлячись на те, що зараз керівництво України переконує Росію в готовності забезпечити надійний транзит газу до Європи, цілком очевидно, що при зміні керівництва України доведеться домовлятися заново, що додає політичних ризиків.
Він підкреслив, що саме тому будівництво газових потоків навколо України це питання принципове.
За словами експерта, Туреччина може вимагати певних поступок за дозвіл прокладати «Південний потік» у своїй винятковій економічній зоні в Чорному морі, але реалізація цього проекту в цілому повністю збігається з інтересами Анкари. Іншими словами, точки дотику з Туреччиною будуть знайдені, і Анкара не вимагає занадто багато за прокладання «Південного потоку», зазначив він.
Він також додав, що в Анкарі розуміють, що на даному етапі сваритися з Росією було б украй невигідно. Зокрема, РФ зможе обмежити або, принаймні, відмовити від поставок додаткових обсягів газ.
У той же час експерт повідомив, що залишаються складнощі з деякими європейськими партнерами, які будуть брати участь у проекті «Південний потік».
«Наші партнери ведуть себе вкрай непослідовно, і це дратує російську сторону. Ведуть вони себе так тому, що інші учасники ринку, а саме США, вводять їх у спокуси, зокрема, мова йде про корупційну складову», - сказав він.
Нагадаємо, 27 липня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна готова запропонувати проект розширення власної газотранспортної системи в якості альтернативи будівництва газопроводу «Південний Потік».
1 вересня міністр палива та енергетики України Юрій Бойко заявив, що транзит природного газу по території України може знизитися на 50% у випадку, якщо буде побудований газопровід «Південний потік».
7 вересня, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що українська сторона робить все можливе, щоб переконати РФ відмовитися від проекту «Південний потік». За словами глави українського МЗС, «Південний потік» є економічно невигідним проектом, який, до того ж, може загрожувати екології Чорного моря.
7 вересня голова правління компанії Олексій Міллер заявив, що ВАТ «Газпром» не має наміру відмовлятися від будівництва газопроводу «Південний потік».
13 вересня заступник голови Державної думи РФ, президент «Російського газового товариства» Валерій Язєв, заявив що об'єднання ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» може призвести до корекції позиції Росія з будівництва газопроводу «Південний потік».
У той же час, прем'єр України Микола Азаров заявив, що не допускає можливості злиття або поглинання «Газпрому» і «Нафтогазу».