UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт розповів, як Ізраїль організував блокаду Криму

У той же час Україні надається всіляка допомога.

Офіційний Тель-Авів не рекомендує вести бізнес в окупованому Криму, що, по суті, є повною блокадою з точки зору ізраїльського бізнесу, вважає експерт з українсько-ізраїльських відносин, редактор американської газети Forum Daily Шимон Бріман.

"Загалом офіційна позиція Ізраїлю хоч і нейтральна по суті, але вона багато в чому спрямована на розвиток України на практиці", – сказав Бріман в ході прес-конференції в Києві.

В якості підтвердження журналіст навів той факт, що Ізраїль перестав постачати БПЛА Росії, але і не почав постачати їх Україні.

При цьому Ізраїль закрив почесне консульство в Криму, як тільки їх консул підтримав окупацію. А замість цього тут же відкрив почесне консульство у Львові.

"Це в чомусь був такий собі своєрідний сигнал Москві", – додав Шимон Бріман.

Посол Ізраїлю в Україні Эліав Білоцерківський виступив із застереженням до бізнесменів про те, що Ізраїль не рекомендує вести бізнес в окупованому Криму, тому найбільші ізраїльські страхові компанії перестали страхувати угоди на півострові.

"По суті, хоча Ізраїль і не говорить це вголос, але є повна блокада з точки зору ізраїльського бізнесу цього півострова: немає ніяких інвестицій, технологій тощо", – сказав Бриман.

У той же час Україні надається всіляка допомога. Так, існують програми медичної допомоги, підготовки військових лікарів і психологів для реабілітації учасників АТО.

Крім того, запущена велика програма по впровадженню ізраїльських технологій меліорації та зрошення в південних областях України (Херсонська, Миколаївська та Запорізька області) – в результаті 35 тисяч українських фермерських господарств отримають доступ до передових ізраїльських технологій.

"Це безпосередньо пов'язано з Кримом: так буде наочно видно, що визнані українські території розвиваються добре, а ось під окупацією повний бардак", – сказав журналіст.

Раніше стало відомо, що Україна та Ізраїль планують підписати угоду про ЗВТ в першому півріччі 2016 року.

Як писало DT.UA, половина вихідців з СРСР в Ізраїлі байдужі до війни Росії з Україною. Тільки незначна частина нинішніх громадян Ізраїлю з'ясовують, хто правий: "ватники і колоради або укри і жидобандеровці".