UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутата з "Голосу" викликали в ДБР в якості свідка у справі про можливу злочинну змову суддів КС

Юрчишина викликають в ДБР 12 листопада.

Народного депутата з фракції "Голос" і заступника голови парламентського комітету з питань антикорупційної політики Ярослава Юрчишина викликали в четвер, 12 листопада, на допит до Державного бюро розслідувань як свідка у кримінальній справі про можливу злочинну змову суддів Конституційного Суду з метою захоплення влади. Про цей повідомила пресслужба партії.

Відзначається, що Юрчишин направив заяву про можливий злочин з боку Конституційного суду в Офіс генпрокурора 29 жовтня.

Після реєстрації кримінальне провадження за ст. 109 Кримінального кодексу України (захоплення державної влади) було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і направлено в ДБР, де його перекваліфікували за ч. 2 ст. 344 (втручання в діяльність державного діяча з використанням свого службового становища).

Як відзначили в пресслужбі "Голосу", слідчі перекваліфікували справу, аргументуючи це найкращою перспективою доказу.

"Я планую надати слідству всю відому мені інформацію щодо обставин справи і ймовірного кримінального злочину. Переконаний, що, якщо факти незаконної діяльності суддів дійсно мали місце, то вони повинні понести відповідальність у рамках чинного законодавства. Ми вже домоглися відкриття провадження і повинні зробити все, щоб суспільство дізналося правду про те, хто саме і з якою метою впливав на суддів КСУ", - цитує Юрчишина пресслужба.

Читайте також: ДБР відкрило справу проти Тупицького за статтею держзрада

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» стосовно відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства». Вигодонабувачами скандального рішення КСУ Зеленський назвав олігархів і агентів впливу РФ.