UA / RU
Підтримати ZN.ua

Делегати з'їзду «Голосу» підтримали Рудик, оновили статут і змінили склад політради партії

Вранці 29 липня заяви про вихід з партії написали Олександра Устінова та Ярослав Юрчишин, які мотивували це рішення «узурпацією влади керівництвом». 

Політична партія «Голос» у четвер, 29 липня, провела з’їзд на тлі розколу в партії та заяв членів на вихід з політсили. Попри невдоволення заявників діями керівництва, делегати з'їзду висловили підтримку лідерці «Голосу» Кірі Рудик.

«Відповідаючи на запит частини партійців, було поставлено на голосування питання довіри голові партії. 86% делегатів висловили свою підтримку чинній голові партії», - йдеться у заяві політсили у Facebook.

Рудик також відзвітувала про роботу партії з часу проведення місцевих виборів у жовтні 2020 року та презентувала стратегічне бачення подальшого розвитку політсили.

Крім того, з’їзді затвердив оновлений склад політради партії. Делегати висловили довіру та підтвердили повноваження чинного складу: Інни Совсун, Ярослава Железняка, Андрія Осадчука та Григорія Маленка.

До політради були обрані нові члени – Роман Денисюк (голова партійного осередку на Рівненщині) та Олексій Бабешко (голова партійного осередку на Харківщині). Вони змінять у раді Віктора Євпака та Ростислава Добоша.

Делегати також затвердили новий Статут політсили.

«Нова редакція статуту конкретизує ідеологічні засади і мету роботи партії, розширює залучення територіальних організацій партії до управління і прийняття управлінських рішень в партії, суттєво зменшує повноваження голови партії на користь Політичної ради, забезпечує незалежність Контрольно-ревізійної комісії від одноосібної позиції голови партії», - наголошується у повідомленні.

Вранці 29 липня депутати «Голосу» Олександра Устінова та Ярослав Юрчишин написали заяви про вихід з партії, мотивувавши це рішення узурпацією влади керівництвом партії.

За словами Устінової, контрольована Рудик нею політрада «Голосу» штучно створила умови, за яких 75% партійців та місцевих депутатів не будуть представлені на з'їзді, що формувався не за кількістю партійців та депутатів, представлених у місцевих громадах, а «за лояльністю до керівництва».

Читайте також: Розкол у «Голосі»: депутати проголосували за зняття голови фракції, Железняк йти не збирається

Наприкінці червня Львівська, Івано-Франківська та Черкаська обласні організації партії «Голос» публічно закликали голову партії Кіру Рудик добровільно скласти повноваження і забезпечити перевибори керівництва в найкоротші терміни. 

16 червня 10 членів парламентської фракції «Голосу» публічно висловили недовіру Ярославу Железняку та Кірі Рудик і повідомили про створення депутатського об'єднання «Справедливість». Депутати звинуватили керівництво партії в узурпації влади, паплюженні принципів демократії, підтримки голосувань за «дерибан» землі в Києві, «договорняках» і бажанні знищити антикорупційні органи.

Ще навесні повідомлялося про розкол у парламентській фракції «Голосу». Одним з факторів, що спровокували конфлікт, став законопроєкт №5133 про внесення змін до порядку призначення на посади та звільнення керівників ДБР і НАБУ

Тоді в партії визнали, що у них є проблеми у фракції і пообіцяли відреагувати на факти «порушення партійної і фракційної дисципліни». Серйозним сигналом про проблеми в партії стало виключення Сергія Притули з керівних органів і його вихід з «Голосу».