UA / RU
Підтримати ZN.ua

Делегація України в ОБСЄ влаштувала демарш під час виступу проросійської журналістки

Редакторка назвала Крим російським.

Делегація України в ОБСЄ покинула зал засідань у Варшаві в знак протесту проти заяви головної редакторки пропагандистських видань "Кримська газета" і "Кримський журнал" Марії Волконської, яка назвала анексований Крим "російським", повідомляє ATR.

"Пані та панове, добрий день. Мене звуть Волконська Марія, я головна редакторка "Кримської газети", "Кримського журналу". Крим, Російська Федерація", – сказала вона.

Після цих слів українська сторона перервала виступ журналістки, пославшись на міжнародні документи.

"Документи ОБСЄ визначають принципи і норми, і зобов'язання їх дотримуватися. Зокрема Гельсінський документ 1999 року, який має видатні значення для людського виміру, підтверджуючи спільні дії принципів Гельсінського заключного акта і Паризької хартії, які визначаються як колективна совість нашої спільноти. Ми виходимо з того, що нарада з людського виміру буде повністю дотримуватися документи ОБСЄ. Тепер ми бачимо ще одну спробу порушення суверенітету і територіальної цілісності, і багаторазові провокаційні спроби використовувати нараду для легітимації неправомірну окупації АР Крим та м.Севастополь з боку Росії", – сказав представник України.

За його словами, Марія Волконська є представницею організації, яка "фінансується окупантами в Криму і використовується для маніпулювання".

Також на нараді ОБСЄ перервали виступ генерального директора пропагандистського телеканалу "Міллет" Ервіна Мусаєва, бо він почав скаржитися на блокаду Криму з боку України.

Російська сторона, своєю чергою, закликала модераторів конференції дати слово "кримським ЗМІ", проте було оголошено технічну перерву. Після цього українська делегація призупинила свою участь у засіданні і покинула зал. Зараз делегація України проводить консультації з партнерами щодо подальших дій.

"Не може представник Криму зареєструватися тут не інакше, як громадська організація, але ми бачимо тут представників ЗМІ, які отримали ліцензію від окупаційної влади, і вони намагаються і тут просувати ідеї. Саме тому ми висловили протест проти ведення, ми наполягали, щоб припинили ці виступи тут, але модератор, який має повну владу над тим, що відбувається – він вирішив продовжувати виступи, тому ми вирішили піти із залу, щоб не освячувати своєю присутністю ідеї, які тут пропагують", - прокоментував ситуацію член української делегації України в ОБСЄ Валентин Коваль.

Згодом представники США, Швейцарії, Грузії, Канади та Фінляндії на засіданні ОБСЄ нагадали російської делегації про те, що Крим – це Україна, а окупація півострова суперечить всім міжнародним нормам.

Нагадаємо, 16 вересня у Варшаві розпочалася щорічна нарада ОБСЄ з виконання зобов'язань держав-учасників в сфері дотримання прав і свобод людини. 16 вересня делегації обговорили питання захисту прав людей, окупацію Криму, а також санкції щодо РФ. На засіданні 17 вересня обговорювали тему свободи слова.

Нагадаємо, у ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації з Росії без будь-яких додаткових умов. За резолюцію проголосували 118 делегатів, проти - 62, і 10 осіб утрималися. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації в повному обсязі. На знак протесту представники семи держав вчинили демарш і покинули сесійну залу. Україну підтримали делегації Польщі, Грузії, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії.

1 липня комітет Верховної Ради України у закордонних справах порекомендував парламенту призупинити участь постійної делегації у роботі Парламентської асамблеї Ради Європи до отримання висновків Венеціанської комісії.