UA / RU
Підтримати ZN.ua

Блінкен заявив про підтримку Сполученими Штатами членства України в НАТО

Між країнами-членами Альянсу поки що немає консенсусу щодо надання Києву Плану дій щодо членства в НАТО.

У Києва є всі інструменти для просування на шляху до членства в НАТО, зі свого боку Сполучені Штати підтримують членство України в Альянсі, наголосив державний секретар США Ентоні Блінкен під час слухань у сенатському Комітеті із закордонних справ.

«Ми підтримуємо членство України в НАТО. І на сьогодні в неї є всі необхідні інструменти для подальшого просування в цьому напрямку», - цитує держсекретаря «Укрінформ».

На його думку, окрім Плану дій щодо членства в Альянсі, є й інші програми, котрі можуть допомогти країні на шляху євроатлантичної інтеграції.

«Відколи створено План дій щодо членства в НАТО, було розроблено низку інших дуже важливих інструментів, покликаних допомогти країнам підготуватися до можливого членства, включаючи щорічну програму, від якої, за нашою оцінкою, Україна тільки виграє», - додав він.

Держсекретар вважає, що між членами Альянсу нині немає повного консенсусу щодо надання нашій країні ПДЧ. Водночас США, за його словами, працюють з Україною «практично на щоденній основі».

«Гадаю, зараз деякі країни підтримують це меншою мірою, ніж інші, але незалежно від Плану, в України є інструменти, необхідні для просування вперед, щоб бути готовою до членства в майбутньому», - зауважив Блінкен.

Члени Альянсу хочуть бачити від України постійний прогрес на цьому шляху. «І, звичайно, він уже є», - додав Блінкен.

Читайте також: Щоб не дратувати Росію: віце-прем'єрка пояснила неготовність членів НАТО надати Україні ПДЧ

Нині в Альянсі  існує певна «домовленість» не надавати Україні План дії щодо членства в НАТО, заявила під час пресконференції Democracy in action: Zero corruption conference експрезидент Парламентської асамблеї НАТО і литовський політик Раса Юкнявічене. За її словами, коли Литва була на шляху вступу в НАТО ситуація була практично такою ж. Однак Вільнюс залучав адвокатів і «стукав  у всі двері», привертаючи увагу до цього питання. Тож вона радить Києву «бути активним», особливо серед тих країн, які скептично налаштовані.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що питання вступу України в НАТО потрібно вирішувати негайно, оскільки країна знаходиться в небезпеці і допомога їй необхідна саме зараз. Віцепрем'єр-міністр України з питань євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина сподівається, що Україна все ж отримає  ПДЧ у НАТО в грудні.

Докладніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту та чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка «Обіцяного тринадцять (?) років чекають» у ZN.UA.