UA / RU
Підтримати ZN.ua

Арахамія «прогнозує» напружені переговори Зеленського і Байдена на тлі угоди про «ПП-2»

Схоже, на Банковій вирішили протидіяти російському газопроводу через американський Конгрес.

Зустріч президента України Володимира Зеленського із президентом США Джо Байденом «проходитиме на підвищених тонах» через укладену Вашингтоном і Берліном угоду щодо газопроводу «Північний потік-2», вважає голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

«Я очікую, враховуючи градус, що як мінімум непублічна зустріч Зеленського з Байденом буде на підвищених тонах. (...) Публічно дипломатичною мовою в таких ситуаціях кажуть «ми глибоко стурбовані», а тет-а-тет – говорять як є. (….) США сьогодні багато в чому недооцінюють, а може вдають, що недооцінюють, удар, який вони роблять таким вчинком», - зазначив він в етері телеканалу «Україна 24».

Арахамія вважає, що «загравання з Росією» та узгодження завершення будівництва і запуск російського газопроводу, хоч і з гарантіями для України, може свідчити про формування «неформальної коаліції проти Китаю».

Голова політради партії влади стверджує, що зараз Україна «намагається кожен контакт в Конгресі США консолідувати в єдину позицію», оскільки в ситуації з російським газопроводом досі «залишаються ходи».

«Взагалі, це головна тема візиту. (…) Коли Конгрес у вересні почне працювати, ви побачите, що він буде дуже сильно опиратися цьому рішенню Байдена», - запевнив він.

Зустріч Зеленського та Байдена відбудеться 30 серпня. На думку Арахамії, до неї захочуть долучитись багато конгресменів, пише liga.net.

Читайте також: У США сенатори-республіканці заблокують двох кандидатів в Казначейство через "Північний потік 2"

Нагадаємо, 21 липня  заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що США і Німеччина досягли домовленостей стосовно газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проєкту.

Водночас сторони домовилися про заходи, спрямовані на забезпечення енергетичної безпеки України. «Ми домагатимемося, використовуючи важелі впливу, щоб транзит газу (Україною – ред.) продовжили на 10 років», - додала вона. Нинішній контракт на транзит російського газу територією України діє до 2024 року.

У ЄС привітали обіцянку Німеччини дотримуватися правил Євросоюзу під час експлуатації газопроводів та наголосили на готовності сприяти укладенню нової транзитної угоди між Україною та Росією. Кремль вже визначився з власними умовами для продовження транзиту.

Україна скептично ставиться до обіцянок продовження транзиту та продовжує наполягати на зупинці геополітичного проєкту Кремля. Київ ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною стосовно «Північного потоку-2», це питання також обговорюватиметься на зустрічі Володимира Зеленського та Джо Байдена 30 серпня.

Як розглядати заяву США і Німеччини щодо енергетичної безпеки на континенті? В Україні вже поспішили назвати це «зрадою». Зарано. Вона буде провальною для наших інтересів лише у тому разі, якщо ми й надалі нічого не робитимемо замість наповнення її змістом, який захистить Україну та Європу. Усе в наших руках, треба лише подивитися на проблему спокійно та виконати «домашню роботу». Як? Читайте у статті Лани Зеркаль «Як Україні не втратити можливості виграти в протистоянні навколо «Північного потоку-2»» у ZN.UA.