UA / RU
Підтримати ZN.ua

Замість обіцяної підтримки фермерів влада заблокувала казначейські рахунки вже затверджених держпрограм — Стрижак

Так команда Зеленського «допомагала» середньому класу на селі нарощувати м'язи перед відкриттям ринку землі. 

На папері у бюджеті влада  залишила в силі усі програми підтримки фермерства, які були прийняті попередньою владою, жодних змін до законів та актів Кабміну не вносила. Однак фактично заблокувала надходження фінансів на казначейські рахунки. За два роки фермерам надійшли копійки. Про це в інтерв’ю редакторці відділу політики Інні Ведерніковій розповів президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Стрижак.

Він зазначив, що свого часу з фермерами комунікував Тарас Висоцький, якого від Українського клубу аграрного бізнесу (UCAB) делегували на посаду профільного заступника міністра економіки.
«До цього клубу можуть вступити тільки ті, хто має 100 тисяч гектарів і більше. Тобто це не просто агрохолдинги, а великі агротрейдери. Треба сказати, що заступник міністра також зачаровував і багато обіцяв, як і Мілованов, плюс — ас у діджиталізації, про що дуже багато розповідав фермерам», - сказав Стрижак.

Він переконаний, що причини того, що відбувається, зрозумілі: у команді «слуг народу» всі питання підтримки та розвитку фермерства ведуть представники великих агрохолдингів, які й лобіювали закон про обіг землі.

Він нагадав, що Асоціація не раз виявляла ініціативу в пошуках діалогу з владою, однак помітних змін не відбулося.

«За цей період зустрічалися з президентом і прем’єром Гончаруком, потім була зустріч із новим прем’єром Денисом Шмигалем, де від імені фермерів країни я озвучив претензії на адресу заступника міністра економіки Висоцького. Шмигаль поставив йому на вид і… відправив «працювати» далі. Усе це було б дуже смішно, якби не було так сумно. Однак в Україні сьогодні мають вагу прізвища — Веревський, Бахматюк і Косюк, — а не державний інтерес», - пояснив Стрижак.

На пасаж журналістки про те, чи минув 2020 рік для фермерів упусту, Стрижак відповів:

«Тарас Висоцький і Ко створили свою кишенькову громадську організацію з гучною назвою «Всеукраїнський конгрес фермерів», який, власне, маючи в себе в статуті славний пункт про «ведення інтенсивного діалогу з владою», і благословляв усі новели уряду”, - розповів Стрижак.

При цьому, за його словами, зрозуміти, що це за фермери, неможливо, оскільки жодної інформації щодо цього немає. Керувати Конгресом став Укрдержфонд.

«…Членами його комісій теж увели своїх людей. Плюс — від квазіконгресу виходили ініціативи про необхідність (оптимізувати) скорочувати програми підтримки фермерів, а також урізати розмір допомоги господарствам», - пояснив президент Асоціації фермерів.

Читайте також: Взявши владу Зеленський розпочав тісний діалог з фермерами, навмисно притупляючи нашу пильність — президент Асоціації фермерів

То чому команда Зеленського, пообіцявши підтримати фермерів, згорнула всі програми і заблокувала їхні казначейські рахунки? Навіщо заступникові міністра від агрохолдингів кишенькова геошка, яка нібито об'єднала фермерів? Чия рука лізе в Держгеокадастр і відбирає землю у фермерів, а потім продає їм же втридорога? До чого тут прокуратура, і як вона "наглядає" за тим, що відбувається на готовому до відкриття ринку? Хто рейдерить успішні фермерські кооперативи, і чому йому за це нічого не буде? Де візьмуть гроші ослаблені фінансово фермери, щоб із 1 липня купувати землю? Чи не потраплять вони, зрештою, в боргову кабалу до банків, які очікують здобичі? Чи є в ухвалених законах запобіжники, що можуть не дати агромагнатам скупити землю через підконтрольних фізосіб не дочекавшись 2024-го року? Відповіді на ці та багато інших запитань читайте в інтерв'ю Інни Ведернікової з президентом Асоціації фермерів та приватних землевласників України Миколою Стрижаком.

Попереднє інтерв’ю з Миколою Стрижаком, де він розповів ZN.UA про своє ставлення до земельної реформи, читайте за посиланням.