UA / RU
Підтримати ZN.ua

Яресько вимагає більше грошей від США і ЄС для України – FT

За її словами, західні партнери повинні більше інвестувати в українську інфраструктуру.

США, 3 та іншим міжнародним донорам України варто подвоїти свої фінансові зобов'язання в наступному році.

Про це сказала міністр фінансів України Наталія Яресько в інтерв'ю Financial Times. За її словами, 40 мільярдів доларів допомоги, яку Київ отримує частинами в рамках програми МВФ, не вистачить, щоб забезпечити довгострокову економічну стабільність.

Міжнародний валютний фонд і США похвалили Київ за проведення економічних реформ, але при цьому вони чекають скорочення української економіки на 11% до кінця цього року. Також українська сторона обіцяє серйозні зміни найближчим часом, серед яких новий податковий кодекс з єдиною ставкою 20% від доходів фізичних осіб і компаній.

В цей же час, Яресько каже, що уряду потрібна більша підтримка іноземних партнерів у фінансуванні інфраструктурних та інших внутрішніх проектів, які повинні стати наочним доказом змін для українців. На такі потреби США та інші донори виділили Києву вже 7,5 мільярдів доларів. Але за словами українського міністра, цю суму треба подвоїти.

"Україна доклала зусиль, щоб довести своїм міжнародним партнерам, що ми рішучі і готові пройти цей шлях. Думаю, наші міжнародні партнери в змозі посилити свою спільну підтримку для нас", - сказала Яресько.

В цей же час, вона прокоментувала можливі переговори з Росією щодо реструктуризації українського боргу. За її словами, Київ не готовий запропонувати якісь особливі умови для російських кредиторів. І з процесу потрібно усунути політичний фактор. Нещодавно стало відомо, що Яресько та глава Мінфіну РФ можуть зустрітися в Перу.

За словами глави російського Мінфіну Антона Сілуанова, переговори глав Мінфінів України і Росії за посередництвом Німеччини відбудуться на засіданні G20, сказав він по телефону в понеділок, 5 жовтня. Обговорення буде стосуватися різних питань, в тому числі боргу "Путіна-Януковича" в $ 3 млрд.

Наприкінці серпня Україна домовилася з кредиторами про списання 20% держборгу в рамках реструктуризації зовнішнього комерційного боргу на суму близько $ 19,3 млрд. Домовленість досягнута не з усіма кредиторами, а тільки зі спеціальним комітетом, який контролює близько $ 9 млрд.

Передбачається, що Україні буде негайно списано 20% основного боргу (близько $ 3,6 млрд), а терміни погашення решти суми будуть відсунуті на чотири роки – з 2015-2023 на 2019-2027. При цьому відстрочка для власників паперів-2015 (повинні були отримати виплати у вересні і жовтні) виявляється максимальною, а для інших кредиторів вона фактично менше.

Для схвалення всієї реструктуризації потрібні голоси як мінімум 75% власників паперів України, кредитори повинні бути проінформовані про голосування за 21 день.

Проте кілька власників "коротких" євробондів-2015 погрожували Україні заблокувати реструктуризацію боргу, а саме обмін "старих" цінних паперів на нові, оскільки вважають несправедливими запропоновані Мінфіном рівні для всіх власників умови. За даними Reuters, одним з таких кредиторів є фонд-"стерв'ятник", який раніше шантажував Аргентину дефолтом.

У цілому, як писала Юлія Самаєва у статті для DT.UA, Україна могла добитися більш вигідних умов реструктуризації держборгу.