UA / RU
Підтримати ZN.ua

Яресько проведе в середу вирішальні переговори з кредиторами у спробі уникнути дефолту - WSJ

В України є два варіанти подальших дій, якщо не вдасться досягти угоди з кредиторами: або заплатити $ 120-мільйонний купон і продовжувати переговори, або вводити мораторій.

Міністр фінансів України Наталія Яресько проведе в середу у Вашингтоні перші прямі переговори з комітетом приватних кредиторів щодо реструктуризації держборгу в спробі уникнути загрози дефолту за єврооблігаціями.

Переговори можуть стати вирішальними в світлі необхідного погашення Україною 24 липня $ 120-мільйонного купона за єврооблігаціями, пише The Wall Street Journal. Незважаючи на те, що і Київ, і кредитори залишають надію на досягнення угоди, жодна сторона досі не відступила від своїх позицій.

Представник української делегації сказав газеті, що Київ може здійснити ці виплати і уникнути дефолту, якщо сторони подолають розбіжності на майбутніх у середу переговорах. "Якщо у нас буде досягнуто серйозного прогресу, то, думаю, ми зможемо зробити платіж", - сказав він.

Чиновники в Києві вважають, що пропуск платежу буде лише "технічним дефолтом" і незначним ударом по вже і так сильно слабкій економіці. Але комітет кредиторів (чотири члени, які контролюють близько $ 9 млрд українського боргу) наполягають, що будь-яка відмова погасити купон поставить під загрозу плани відновлення України.

"Технічний дефолт - це жодною мірою не кінець для країни, а початок реструктуризації. Це відріже нас від публічних ринків на якийсь період часу, але ми до цього були готові з самого початку", - сказав в інтерв'ю WSJ міністр економіки Айварас Абромавічус.

Глава Мінфіну України зосереджена на досягненні угоди з західними кредиторами. "Я сподіваюся, що ми зможемо досягти серйозного прогресу в середу", - сказала міністр фінансів Наталія Яресько в інтерв'ю у Вашингтоні. "Ми обговоримо всі розбіжності за раз", - додала вона.

Прострочення не зробить великого негативного впливу на банки, якщо в кінці кінців буде досягнуто угоди про реструктуризацію і Київ зможе виплатити за графіком вересневі $ 500 млн за єврооблігаціями, сказав газеті інший неназваний український чиновник.

"Ми вважаємо, що фінансові проблеми України можуть бути вирішені для всіх сторін без того, щоб кредитори погодилися негайно списати частину їх бондів", написав раніше в The Washington Post Майкл Хейзенстеб, керівник фонду Franklin Templeton – найбільшого кредитора України. Він також попереджає, що дефолт може призвести до залежності України від кредитів МВФ і поставити під загрозу відновлення її економіки.

Україна в свою чергу закликала кредиторів прийняти неідеальну угоду зараз, ніж ризикувати подальшим погіршенням економіки потім, одночасно "підсолодивши" свою пропозицію додатковою вигодою, якщо відновлення буде йти більш швидкими темпами.

Читайте також: Яресько не виключає, що значна частина боргів України належать оточенню Януковича

В України є два варіанти подальших дій, якщо не вдасться досягти угоди з кредиторами: або заплатити $ 120-мільйонний купон і продовжувати переговори, або вводити мораторій.

Досі мораторій був найбільшою загрозою України в її переговорах з кредиторами.

Але якщо Україна зробить 24 липня платіж, це знизить довіру до її загрозам оголосити боргова мораторій і, відповідно, послабить її переговорні позиції. У зв'язку з цим аналітики Goldman Sachs вважають базовим сценарій дефолту.

У той же час економіст у банку America Merrill Lynch Вадим Храмов вважає, що мораторій ще більше погіршить ситуацію, і Україна не зможе використовувати цей важіль і далі в переговорах. Так, у випадку дефолту також знизиться ціна облігацій, що повинно підвищити зговірливість приватних кредиторів.

Ціна 2-річних українських єврооблігацій досягла напередодні переговорів у Вашингтоні 55 центів за долар проти 38 центів до номіналу в березні, пише WSJ.

Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списанні приблизно 40 відсотках від основної суми боргу. Кредитори, в свою чергу, наполягають, що скорочення основної суми боргу не потрібно.

В якості поступки Мінфін запропонував кредиторам додаткові "інструменти відновлення вартості", виплати за яким будуть проводитися в разі досягнення Україною більш високих, ніж зараз прогнозується, показників зростання ВВП.

Раніше в інтерв'ю DT.UA міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що у України є "і план "B" і план "З" на випадок провалу переговорів з приватними кредиторами.