UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вторгнення в Україну загальмувало російську економіку на чотири роки — Bloomberg

Росіянам вдалося уникнути швидкого падіння економіки, але перспективи її майбутнього росту залишаються невтішними.

Вторгнення Путіна в Україну відкинуло економіку Росії на чотири роки назад і суттєво знизить темпи її росту у майбутньому. Антиросійські санкції Заходу та колосальні витрати на армію значно скоротили обсяг ВВП країни у порівнянні з минулими роками. Про це пише Bloomberg

Згідно з дослідженням агентства, яке базується на аналізі дванадцятьох експертів, ВВП Росії у річному обчисленні скоротився на 4,7%. 

«Економіка втратить чотири роки зростання, повернувшись у другому кварталі поточного року до показників 2018-го. Скорочення може сповільниться в четвертому кварталі, оскільки м'яка грошово-кредитна політика підтримуватиме попит. Водночас у 2023 році економіка втратить ще 2% через те, що заборона на енергоносії в Європі гальмуватиме експорт», — заявив економіст Олександр Ісаков. 

В Bloomberg зазначають, що через обмеження Заходу деякі галузі російської промисловості зазнають величезних втрат. Як приклад, ресурс наводить автомобілебудування, яке напряму залежить від імпортних запчастин і деталей. 

Також в матеріалі йдеться про те, що Росії вдалося уникнути стрімкого падіння економіки за рахунок впровадження обмеження на рух капіталу й різко підвищивши відсоткові ставки. Видобуток нафти почав відновлюватися, а витрати домогосподарств демонструють ознаки стабілізації. Експерти підкреслюють, що заходи пом'якшення грошово-кредитної політики в останні місяці почали послаблювати вплив міжнародних санкцій. Така реакція забезпечила м'яке падіння економіки. Тим не менш, експерти вважають, що свого мінімуму вона сягне в середині 2023 року.

Читайте також: П'ятий пакет санкцій у дії: Європа припиняє купувати вугілля в Росії

Раніше в РФ заговорили про дефіцитний держбюджет через ціни на нафту

Увесь світ за нас, от тільки допомога всього світу нам — краплина в морі порівняно із грошима, які світ продовжує щодня платити за російські вуглеводні. То чи підривають економіку ворога санкції? Читайте в тексті Юлії Самаєвої «Бюджет рф. Гроші є, але тримаємося».