В "Енергоатомі" прокоментували результати ревізії Держаудитслужби, які вказували на мільярдні збитки. У держкомпанії вважають, що висновки відомства не відповідають дійсності та не підтверджуються актом ревізії. Про це повідомляє прес-служба компанії.
Зазначається, що "Енергоатом" направив свої аргументовані та обґрунтовані заперечення щодо вимог, викладених у листі Держаудитслужби.
"Необхідно зазначити, що зазначені вимоги ніяк не підтверджуються актом ревізії, який склала Державна аудиторська служба України. На жаль, не було враховано і позицію компанії", - йдеться у позиції НАЕК.
Уточнюється, що у листопаді 2021 року звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Держаудитслужби, в якому просили визнати протиправними та скасувати її вимоги.
"28 грудня 2021 року Окружний адмінсуд Києва розглянув заяву про забезпечення адміністративного позову та ухвалив рішення про вжиття заходів щодо цього забезпечення, а саме – зупинити дію вимог Державної аудиторської служби України та заборонити йому надавати рекомендації (пропозиції) Кабміну щодо висновків проведеної перевірки", - заявляє "Енергоатом".
Там додали, що направили відповідні звернення до Кабміну "і інші зацікавлені органи та відомства" з інформацією про рішення, ухвалене судом.
Раніше повідомлялося, що Держаудитслужба провела ревізію діяльності НАЕК "Енергоатом" за 2018-2021 роки та виявила фінпорушення та недоліки на загальну суму 13 млрд грн. За результатами ревізії аудиторська служба також оформила доручення Міністерству енергетики: "Вжити заходів щодо врегулювання питання боргів за реалізовану електроенергію, нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю для АЕС та зберігання радіоактивних відходів".
Нагадаємо, що в Україні вперше підключили до мережі усі 15 енергоблоків атомних електростанцій. Вранці 30 січня у роботу було введено енергоблок №4 Рівненської АЕС.
Експерти почали висловлювати припущення, чому в Україні обвалилися ціни на оптовому ринку електроенергії. На думку аналітиків ZN.UA, єдина причина – таким чином, ринок відреагував на включення 15 енергоблоків АЕС.