"Енергоатом" заявляє, що робота 15 енергоблоків АЕС не впливає на обвал цін на ринку електроенергії

Поділитися
© https://barometr.info/

Обсяг виробництва електроенергії НАЕК "Енергоатом" не впливає на формування ціни на ринку "на добу вперед" (РСВ), а суттєве зниження ціни, яке відбулося з 24 січня і продовжується, попри скорочення виробництва атомної електроенергії, пов'язане з маніпуляціями на ринку з боку великих торговців, заявила НАЕК, йдеться на сайті "Енергоатому".

"Ми стверджуємо, що обсяг виробництва електроенергії "Енергоатомом" не впливає на ціну РСВ, яка сьогодні залишається ціноутворюючою на ринку електроенергії України", - йдеться в повідомленні компанії, переданому порталу "Енергореформа" у понеділок.

Свою заяву в компанії аргументували низкою графіків виробництва електроенергії НАЕК і ціни на неї в січні - на початку лютого, наголосивши, що за постійної потужності виробництва "Енергоатомом" ціна на ринку змінювалася, а коли потужність виробництва АЕС зменшувалася – падала.

"Весь місяць до 24 січня виробництво АЕС було незмінним, проте ціна на ринку щодня була різною і не залежала від дій "Енергоатому", – зазначили там, вказавши, що з 1 по 24 січня коливання ціни базової електроенергії склало 30% – з 3091 грн./МВт-год до 2307 грн/МВт-год.

На думку компанії, перше падіння ціни на РСВ 24 січня до 2499 грн/МВт-год сталося через різке зменшення обсягів купівлі великими торговцями вночі з 1.00 до 7.00. В результаті ціна нічної електроенергії знизилася на 58% – до 649 грн/МВт-год, що значно нижче за собівартість виробництва АЕС. При цьому споживання на добу постачання того дня зменшилося на 32%.

Водночас у компанії вказали, що з 1 лютого з боку попиту почали виставлятися заявки, які можуть бути акцептовані лише за умови низької ціни бази на РСВ у 2000 грн/МВт-год.

"Це новий шар маніпуляцій після зняття обсягів покупки в РСВ. У результаті ціна не може піднятися вище за цей рівень, що склався попитом", - пояснили в НАЕК.

На її думку, при подачі таких заявок покупці не купують весь необхідний обсяг, проте через особливості правил ринку вони можуть докупити його вже на балансуючому ринку за ціною максимум 15% дорожчою за цю занижену ціну РСВ.

"За період з 1 по 7 лютого на РСВ так і не було куплено 136 тис. МВт-год, що можна порівняти з добовим обсягом цього сегменту", - підрахували в "Енергоатомі".

У компанії заявили, що виправлення кризової ситуації настане, коли торговці повернуть попит на РСВ. "Це відновить ціну до попереднього стабільного рівня", – переконані у компанії.

У НАЕК вітають перші кроки регулятора НКРЕКУ щодо стабілізації ринку та закликають до подальших рішучих дій.

Уточнюється, що поточна потужність 15 енергоблоків АЕС 7 лютого становить 11790 МВт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі