Міністерство фінансів України виплатить у п'ятницю купон в $ 120 млн за єврооблігаціями на тлі продовження переговорів з приватними кредиторами, повідомляє Bloomberg з посиланням на джерело, знайоме з ходом переговорів.
Інше джерело видання також повідомило, що радник Мінфіну в переговорах банк Lazard Ltd., і компанія Blackstone Group LP, що представляє сторону кредиторів, ведуть "інтенсивні консультації".
Переговори про реструктуризацію боргу між Україною та комітетом кредиторів на цьому тижні будуть проходити в телефонному режимі, сказала напередодні міністр фінансів Наталя Яресько. "Ми в переговорах, але не фізично, а телефоном", – повідомила вона.
У той же час державне інформагентство "Укрінформ" з посиланням на джерело також повідомило, що "Мінфін має намір вчасно оплатити купон за єврооблігаціями у розмірі $ 120 млн". "На сьогодні законних підстав для невиплати цього купона немає", - сказав співрозмовник у фінансовому відомстві.
Про можливість виплати вищевказаних $ 120 млн також говорить той факт, що за два дні напередодні Мінфін залучив $ 205 млн від продажу валютних паперів на внутрішньому ринку.
Зазначимо, що напередодні міністр фінансів Наталія Яресько так і не сказала, чи сплатить Україна кредиторам $ 120 млн боргу, відреагувавши реплікою до журналістів: "Ви завжди мене про це питаєте".
МВФ у свою чергу розраховує на досягнення Україною угоди з кредиторами до очікуваного 31 липня засідання ради директорів фонду, де повинно бути прийнято рішення про виділення другого траншу кредиту в $ 1,7 млн.
"Життєво важливо, щоб Україна і її кредитори досягли угоди в межах вимог програми розширеного фінансування EFF. Ви знаєте, що влада України значно просунулися в переговорах, судячи з їхніх спільних заяв від 1 і 15 липня. Ми розраховуємо на черговий прогрес до 31 липня", - заявив офіційний представник МВФ Джеррі Райс на брифінгу у Вашингтоні в четвер.
Час "Ч" для України – п'ятниця, 24 липня, коли країна повинна виплатити купон за єврооблігаціями на $ 120 млн. На думку аналітиків, якщо Україна виплатить гроші, це буде означати налаштованість Києва на досягнення угоди з кредиторами. Але одночасно послабить один з головних важелів Києва в переговорах – погрозу застосувати мораторій.
У разі рішення Києва вести мораторій, буде зафіксований технічний дефолт. Інші власники облігацій зможуть вимагати дострокового погашення зобов'язань. Це автоматично загрожує погіршити ситуацію з боргом "Путіна-Януковича" в $ 3 млрд перед РФ, повернення якого має відбутися у грудні.
Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списанні приблизно 40 відсотках від основної суми боргу. Кредитори, в свою чергу, наполягають, що скорочення основної суми боргу не потрібно.
В якості поступки Мінфін запропонував кредиторам додаткові "інструменти відновлення вартості", виплати за яким будуть проводитися в разі досягнення Україною більш високих, ніж зараз прогнозується, показників зростання ВВП.
Раніше в інтерв'ю DT.UA міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що у України є "і план "B" і план "З" на випадок провалу переговорів з приватними кредиторами.
Яресько вважає технічний дефолт позитивним аспектом для курсу гривні. Вона підкреслила, що український уряд працює над тим, щоб досягти прогресу у домовленостях з міжнародними кредиторами. Проте, як сказала міністр фінансів, навіть якщо такий мораторій і буде введений, то він не повинен вплинути на курс гривні.