UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна має намір збільшити поставки американського ядерного палива до 30%

Ядерне паливо американської компанії Westinghouse забезпечить майже третину потреб української атомної енергетики.

Українська сторона дуже зацікавлена у поглибленні співробітництва з США в області енергетики та планує наростити частку поставок ядерного палива американської компанії Westinghouse до 30%.

Як повідомляє прес-служба Міненерговугілля України, відповідну заяву зробив глава міністерства Ігор Насалик в ході зустрічі з послом США в Україні Джеффрі Пайеттом. Цей крок, за його словами, дозволить диверсифікувати джерела постачання в Україну ядерного палива, забезпечивши її енергетичну безпеку.

Міністр також підкреслив, що структурні реформи в енергетичному секторі України здійснюються при серйозній підтримці США. Україна, за його словами, і далі буде здійснювати реформування енергетичного сектору відповідно до положень Третього енергетичного пакету, що передбачає застосування кращих світових практик у цій галузі.

Читайте також: Гендиректор ЧАЕС розповів, як можна використовувати 10-кілометрову зону

Як повідомлялося раніше, на початку лютого на Запорізьку АЕС в рамках програми диверсифікації поставлена перша партія ядерного палива компанії Westinghouse. До цього ядерне паливо Westinghouse експлуатувалося на Південно-Українській АЕС.

Westinghouse Electric Company є частиною групи компаній Toshiba Corporation. Технології Westinghouse є базовими для майже половини робочих атомних електростанцій світу, в тому числі для більш ніж 50% атомних станцій Європи.

У березні 2015 року голова Westinghouse Денні Родерік повідомив про готовність виконання робіт по збільшенню потужності діючих енергоблоків АЕС України. За його словами, для проведення таких робіт потрібні відносно невеликі витрати, але вони дозволять збільшити продуктивність станцій на 8-10%.

Сьогодні понад 50% потреб України в електроенергії покривається за рахунок атомної енергетики. В Україні діють чотири АЕС енергоблоків загальною кількістю 15 штук, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.