Запорізька АЕС отримала першу партію ядерного палива компанії Westinghouse

Поділитися
Запорізька АЕС отримала першу партію ядерного палива компанії Westinghouse Україна поступово відмовляється від російського ядерного палива і переходить на продукцію компанії Westinghouse © Енергоатом
На ядерне паливо Westinghouse переходить друга українська АЕС. Технології Westinghouse є базовими для половини атомних електростанцій світу.

На Запорізьку АЕС в рамках програми диверсифікації поставлена перша партія ядерного палива компанії Westinghouse.

Як повідомляє прес-служба НАЕК "Енергоатом", при прийманні палива, виготовленого на шведському заводі Westinghouse Electric Sweden AB, на ЗАЕС були присутні представники компанії - виробника. Вхідний контроль палива пройшов без зауважень.

Впровадження нового палива передбачає певні зміни систем реакторної установки. Одна з них - модифікація системи внутрішньореакторного контролю. Ця модифікація спрямована на забезпечення можливості експлуатаційного контролю тепловиділяючих збірок. Тому паралельно з роботами з приймання палива на ЗАЕС проходила нарада з фахівцями компанії Westinghouse щодо модифікації системи внутрішньореакторного контролю.

До останнього часу ядерне паливо Westinghouse експлуатувалось лише на Південно-Українській АЕС.

Westinghouse Electric Company є частиною групи компаній Toshiba Corporation. Технології Westinghouse є базовими для майже половини робочих атомних електростанцій світу, в тому числі для більш 50% атомних станцій Європи.

У березні 2015 року голова Westinghouse Денні Родерік повідомив про готовність виконання робіт по збільшенню потужності діючих енергоблоків АЕС України. За його словами, для проведення таких робіт потрібні відносно невеликі витрати, але вони дозволять збільшити продуктивність станцій на 8-10%.

Читайте також: Опозиція звинуватила регіоналів в "удосконаленому" кнопкодавстві

Сьогодні більш 50% потреб України в електроенергії покривається за рахунок атомної енергетики. В Україні діють чотири АЕС енергоблоків загальною кількістю 15 штук, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі