UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна готова поступитися Росії контролем над магістральними газопроводами

Українська влада готова поступитися Росії контролем над магістральними газопроводами, а контроль над розподільними газопроводами передати групі ВЕТЕК.

Україна готова допустити 3 до участі в управлінні українською газотранспортною системою (ГТС) в обмін на зниження ціни на газ для країни, пише в понеділок, 27 травня видання "Коммерсант-Украина" з посиланням на джерело в українському Міністерстві енергетики і вугільної промисловості.

"Ми готові на умови російської сторони, коли "Газпром" стане ключовим учасником консорціуму, і його права будуть забезпечені законодавчо в обмін на зниження цін на газ", - цитує свого співрозмовника газета. За словами джерела, тема консорціуму обговорювалися під час зустрічі президентів України і Росії 3 у неділю в Сочі.

Інше джерело видання, близьке до переговорів, розповіло, що українська влада готова поступитися Росії контролем над магістральними газопроводами, а контроль над розподільними газопроводами передати групі ВЕТЕК. Піти на поступки російській стороні Україну змусили як проблеми з наповненням бюджету, так і спад на ринку металопродукції, яка складає значну частину українського експорту.

Раніше президент Янукович заявляв, що Україна розглядає можливість передачі ГТС в оренду для забезпечення необхідних засобів її модернізації, утримання в належному технічному стані та одержання гарантій обсягів транзиту.

25 квітня нинішнього року на розгляд парламенту був внесений урядом законопроект №2937 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

У законопроекті Кабмін пропонує Верховній Раді зняти заборону на приватизацію державних підприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", що проводять діяльність з транспортування газу магістральними трубопроводами і зберігання у підземних сховищах, а також підприємств, установ, організацій, утворених внаслідок їхньої реорганізації. Також Кабмін пропонує дозволити оренду об'єктів магістрального трубопровідного транспорту.

Проте 20 травня лідер фракції Партії регіонів 3 запропонував відкласти розгляд питання про внесення змін до законодавства України, стосовно реформування НАК "Нафтогаз України", на більш пізній термін. !zn

Читайте також:

Опозиція: Проект Кабміну щодо ГТС - держзрада і крадіжка державної власності

У Фонді держмайна вважають приватизацію "Нафтогазу" неможливою

"Газпром" новими претензіями хоче змусити Україну здати ГТС, - експерти

Країни Балтії нічого не виграли від приватизації своїх газових компаній, допустивши до них росіян