UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна може додати майже третину до газових сховищ, які є у всіх країнах ЄС разом узятих – експерти

Сховища ЄС не мають достатніх обсягів

Величезні підземні сховища для газу - це ще одна значна частина багатовимірної газової інфраструктури України. Загальні українські потужності зі зберігання природного газу та які зараз використовуються лише частково, складають понад 31 мільярдів кубометрів. Таким чином, Україна може додати майже третину до наявних на сьогодні близько 100 мільярдів кубометрів газових сховищ, які є у всіх країнах ЄС разом узятих, пишуть співзасновник Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін, старший науковий співробітник Інституту Кеннана у Вашингтоні Андріан Прокіп та дослідник Шведського інституту міжнародних справ в Стокгольмі Андреас Умланд у статті для ZN.UA.

"На цьому тлі не дивно, що нещодавно провідна світова консалтингова компанія Wood Mackenzie (WoodMac), що займається дослідженнями та консалтингом в галузі енергетики, висловила припущення про те, що Україна володіє ключем до розв'язання проблеми нинішньої нестачі потужностей газосховищ в Європі", - пише група авторів.

Експерти відзначають, що в результаті коронавірусної кризи світові ціни на газ перебувають на низькому рівні, проте сховища ЄС не мають достатніх обсягів для того, щоб повною мірою скористатися цією сприятливою ситуацією.

Вони нагадали, що в кінці минулого року Україна ухвалила низку поправок до відповідних законів і директив, які полегшили іноземним компаніям використання вільних потужностей ПСГ.

"В результаті, за перші дев'ять місяців 2020 року міжнародні енергетичні компанії перекачали в Україну на зберігання 7,9 мільярда кубометрів газ, що в кілька разів перевищує обсяг зберігання іноземного газу в Україні за весь 2019 рік", - підкреслюють автори.

Детальніше про збільшення внутрішнього виробництва природного газу, біогазу, водню і біометану та можливості, які можуть відкритися перед економікою України, читайте в статті Анатолія Амеліна, Андріана Прокіп та Андреаса Умланда «Забутий потенціал енергетичних резервів України» для читачів ZN.UA.