Міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт, як і генсек прявлячої партії ФРН Кевін Кюнерт, вважає, що "Північний потік-2" нібито не має нічого спільного з російською агресією проти України й закликає не пов'язувати ці дві речі. Про це вона заявила під час ефіру на телеканалі RBB.
"Ми не повинні втягувати (Північний потік-2. - ред.) у цей конфлікт... Ми повинні вирішити цей конфлікт, і ми повинні вирішити його в переговорах – це можливість, яка у нас є на даний момент, і ми повинні використовувати її, а не прив’язуватись до проєктів, які не мають відношення до цього конфлікту", - додала Ламбрехт.
Під час виборчої кампанії "Партія зелених" Німеччини відверто виступала проти цього газопроводу, тому українські дипломати зараз апелюють насамперед до цієї політичної сили, нагадуючи їй про передвиборчі обіцянки.
Раніше посол України у Берліні Андрій Мельник в інтерв’ю ZN.UA заявив, що для України надважливо, аби тема цього газопроводу розглядалася не лише в контексті гострої загрози широкомасштабного російського нападу, а щоб це питання повернулося на порядок денний незалежно від того, чи буде Росія і далі загрожувати нам вторгненням.
Київ намагається переконати німецьких партнерів, що зважаючи на перманентну загрозу з боку Росії, беручи до уваги двосторонню домовленість між США і Німеччиною, укладену без участі України, доля "Північного потоку-2" не може бути лише справою німецького регулятора – Федерального мережевого агентства (саме воно зараз розглядає питання сертифікації трубопроводу).
Чи варто очікувати на зміну позиції Берліна з новим канцлером – Олафом Шольцем? Чи має німецька сторона пропозиції, як Україні захищатися від Росії без зброї та НАТОвської парасольки? Про це й не тільки ви дізнаєтеся з другої частини інтерв’ю посла України у ФРН Андрія Мельника – "Україна не дозволить нікому – ані ворогам, ані нашим партнерам – викручувати собі руки", яке взяла Тетяна Силіна.