У НАК "Нафтогаз України" прокоментували ситуацію зі звинуваченнями Міністерства енергетики та вугільної промисловості у зриві реформування компанії.
"НАК "Нафтогаз України" вітає утворення комісії з розслідування фактів щодо виконання Плану реструктуризації компанії за постановою Кабінету міністрів від 01.07.16 № 496, та сподівається на пришвидшення процесу виконання цього плану з боку відповідальних органів влади", - йдеться у відповіді Департаменту з корпоративних комунікацій НАК "Нафтогаз України", який є у розпорядженні DT.UA.
У компанії наголосили на тому, що якісна реалізація плану дуже важлива для майбутнього української газотранспортної системи та ринку газу в Україні. Також від цього залежить позиція "Нафтогазу" у арбітражі проти ПАТ "Газпром".
"З метою виконання пунктів 3 та 4 Плану реструктуризації 14 червня 2017 року протокольним рішенням Кабінет міністрів прийняв до відома інформацію Міненерговугілля щодо аналізу активів, необхідних для ефективної роботи новоствореного ПАТ "Магістральні газопроводи України" (МГУ), попереднього переліку цих активів та плану їх передачі зазначеному товариству. Цим же протокольним рішенням деяким центральним органам влади, а також "Нафтогазу", "Укртрансгазу" та МГУ було доручено забезпечити виконання плану передачі активів", - розповіли в акціонерному товаристві.
Як повідомляється у відповіді НАК "Нафтогаз України", пункт 5 плану передачі активів передбачає надання Міненерговугілля уточненого переліку майна. Проте у "Нафтогазі" досі не отримали переліку активів, прийнятих до відома на засіданні Кабінету міністрів України 14 червня поточного року.
""Нафтогазу" невідомо про затвердження або незатвердження такого переліку Секретаріатом енергетичного співтовариства. Відповідно, "Нафтогаз"направив Міненерговугілля перелік активів, достатніх для забезпечення, вже з першого дня після передачі, повної незалежності оператора ГТС згідно із законодавством ЄС та України, а також проходження сертифікації нового оператора в НКРЕКП за погодженням із Секретаріатом енергетичного співтовариства", - додали у компанії.
В товаристві вважають, що зробили усе необхідне для виконання вимоги й надання уточненого переліку.
"Якщо між переліками активів, складеними "Нафтогазом" та Міненерговугілля є розбіжності, вони не є перешкодою для Міненерговугілля для виконання жодного із пунктів Плану реструктуризації або плану передачі активів до МГУ, який деталізує виконання пунктів 3 та 4 Плану реструктуризації. Обидва документи містять велику кількість дій з боку міністерств та інших відомств, які не потребують залучення "Нафтогазу", але не виконуються", - резюмується у відповіді "Нафтогазу".
Раніше повідомлялося про те, що член спостережної ради "Нафтогазу" Чарльз Проктор звільняється через зрив реформ у компанії.
Нагадаємо, у квітні наглядова рада "Нафтогазу" схвалила відставку Юлії Ковалів.
6 квітня члени наглядової ради "Нафтогазу" пригрозили відставкою. При цьому Юлія Ковалів, а також іноземці Пол Уорвік, Маркус Річардс, Чарльз Проктор, у своєму зверненні до віце-прем'єра Володимира Кістіона, висунули умови, за яких готові продовжити роботу у наглядовій раді.
Згодом, 11 квітня, президент Європейського банку реконструкції і розвитку Сума Чакрабарті направив на адресу президента України Петра Порошенка і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана лист, в якому заявив, про те, що затримка з реформуванням "Нафтогазу" і відставка незалежних членів її наглядової ради похитне міжнародну довіру до наміру української влади провести реформу серед державних підприємств, а також ускладнить подальшу фінансову підтримку.